Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7 8 9 11 12
16
21 22 23 24 25 26
27 2

 

Liepos 29 d. iš Lietuvos išvyko paskutinieji Portugalijos kariuomenės Žvalgybos kuopos kariai. Stiprindami bendras NATO sutartas atgrasymo priemones, daugiau nei 150 Portugalijos karių nuo balandžio 1 d. iki liepos pabaigos dalyvavo bendruose mokymuose ir pratybose su Lietuvos ir kitų NATO sąjungininkų kariais. Portugalijos žvalgybos kuopa rotacijos periodu kovinį rengimą vykdė kartu su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopa, dalyvavo tarptautinėse pratybose „Ugninis griausmas“ ir „Kardo kirtis“.

 
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 07 20-26
img

Liepos 20–26 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių iš viso kilo septynis kartus. Naikintuvai kilo iš aviacijos bazių Šiauliuose ir Amari (Estijoje).

null
 Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministrai pasirašė techninį susitarimą dėl trišalės brigados LITPOLUKRBRIG veikimo principų
img

Liepos 24 d. Lvove, Ukrainoje, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Semoniakas (Tomasz Semoniak) ir Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Stepanas Poltorakas (Stepan Poltorak) pasirašė techninį susitarimą dėl bendro Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karino vieneto – brigados LITPOLUKRBRIG – ir vadovavimo jam principų.

null
 Lietuvos rezervo karininkų gretas papildė pirmoji kariūnų aspirantų laida
img

Liepos 24 d. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune karininko priesaiką davė pirmoji Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) kariūnų aspirantų laida – 61 absolventas. Sėkmingai kursą baigusiems klausytojams krašto apsaugos viceministras Antanas Valys suteikė atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnį, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brg. gen. Vilmantas Tamošaitis įteikė būrio vado atmintinę, absolventai įgijo rezervo būrio vado kvalifikaciją.

 

null
 Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministrai Lvove pasirašys techninį susitarimą dėl trišalės brigados veikimo principų
img

Liepos 24 d. Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vadovaujama delegacija lankysis Lvove, Ukrainoje.

 

Lvove ministras J. Olekas susitiks su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Semoniaku (Tomasz Semoniak) ir Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak), su kuriais pasirašys techninį susitarimą dėl bendro karino vieneto – brigados LITPOLUKRBRIG – ir vadovavimo jam principų.

null
 Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir saugumo regione stiprinimo priemones
img

Liepos 22 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su į Lietuvą jo kvietimu atvykusiu naujuoju Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis). Ministrai aptarė regioninio saugumo, dvišalio ir trišalio Baltijos šalių bendradarbiavimo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO Viršūnių susitikimo Varšuvoje bei kitus saugumo ir gynybos klausimus.

null
 Krašto apsaugos ministerijoje surengtas pirmasis Kibernetinio saugumo tarybos posėdis
img

Liepos 21 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko pirmasis Lietuvos Kibernetinio saugumo tarybos posėdis, kurio metu tarybos nariams pristatyti nacionalinę kibernetinio saugumo politiką šalyje formuojantys ir įgyvendinantys padaliniai. Tarybos nariai taip pat aptarė kibernetinio saugumo situaciją šalyje ir tolimesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media