Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 2
5 10
20 24
25 27 29 30
2 4 5

 

Gegužės 22 d., atsižvelgiant į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad dingusio orlaivio An-2 ir dviejų jo pilotų paieškoje dalyvavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis jūroje neva užfiksavo objektą, panašų į plaukiojantį kūną, Krašto apsaugos ministerijoje buvo surengta spaudos konferencija. Joje buvo parodyta sraigtasparnio termovizoriaus kamera nufilmuota vaizdo medžiaga, taip pat pristatyta dingusio lėktuvo paieškos ir gelbėjimo darbų eiga nuo pradinės informacijos gavimo iki lėktuvo suradimo.

 
 Baigėsi didžiausios šių metų nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“
img

Gegužės 21 d. baigėsi didžiausios nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“. Pirmosiose tokios tipo pratybose buvo tikrinamos įvairios situacijos – greitas rezervo karių mobilizavimas, veiksmai hibridinio karo ar teroristinių išpuolių atvejais, taip pat ir taktiniai mokymai.

null
 Pagerbtas prieš septynerius metus Afganistane žuvusio srž. Arūno Jarmalavičiaus atminimas
img

Ketvirtadienį, gegužės 21 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje pagerbtas prieš septynerius metus Afganistane žuvusio Lietuvos kariuomenės seržanto Arūno Jarmalavičiaus atminimas.

null
 Baigta An-2 lakūnų paieškos virš vandens operacija
img

Gegužės 21 d. 16.10 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro vado sprendimu baigta dviejų An-2 pilotų paieškos operacija virš vandens. Dėl povandeninių darbų eigos bus sprendžiama artimiausiu metu.

null
 Papildomai apžiūrėjus nuskendusį lėktuvą An-2 viduje, galimai, aptiktas vieno iš pilotų kūnas
img

Gegužės 21 d. naktį nuodugniai iš išorės apžiūrėjus jūros dugne esantį orlaivį An-2, aptiktas galimai vieno iš pilotų kūnas. Operacijai panaudota Karinių jūrų pajėgų priešmininio laivo „Kuršis“ ir Klaipėdos universiteto povandeninių objektų apžvalgos video įranga.

 

Nauja vaizdo medžiaga iš laivo šiandien buvo pristatyta į Karinių jūrų pajėgų štabą Klaipėdoje, kur buvo peržiūrėta kartu su pilotų artimaisiais.

null
 Krašto apsaugos ministras J. Olekas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo

Gegužės 20 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dingusio orlaivio AN-2 ir jo įgulos paieškos ir gelbėjimo operacijos vykdymo.

null
 Toliau vyksta dingusių orlaivio An-2 pilotų paieška
img

Gegužės 20 d. Baltijos jūroje tęsiama dingusių orlaivio An-2 pilotų paieškos operacija. Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis“ (M54) ir paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ paieškos operacijoje dalyvavo visą naktį (iš gegužės 19 į gegužės 20d.) ir iki šiol vykdo paiešką. Naktį 22.20-00.30 val. paiešką taip pat vykdė Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis. Ryte 07.40-10.00 val. paieškos rajonuose dirbo Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media