Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
23 25 28
2 3 5 6 7
10 13 14
18 19 21 22
23 24 25 26 27 28
30 2 4

 

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką teikiama tel. 8 800 12340

 

Jei Seimas vietoj dabar nustatyto privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo būdo – dvylikos savaičių bazinių karinių mokymų – nustatytų devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, galiotų toks pats kaip ir iki šiol šaukimo į tarnybą principas. Pirmiausiai tikimasi sulaukti jaunuolių, kurie ateitų į šią tarnybą savo noru. Tik nesurinkus pakankamo savanorių skaičiaus, būtų vykdomas šaukimas privaloma tvarka.

 
 Aptartas Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas
img

Kovo 3 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička susitiko su vyriausiuoju Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės Europoje (angl. Special Operations Command Europe, SOCEUR) vadu generolu majoru Gregoriu Lengyelu (Gregory J. Lengyel). Susitikimo metu aptarta saugumo situacija bei gynybinio sąveikumo stiprinimas regione, bendros JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių pratybos, dalyvavimas mokymo misijose ir tarptautinėse operacijose.

null
 Lietuva kartu su JAV teiks paramą Ukrainos paramedikams medicinos mokymuose
img

Lietuva jungiasi prie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijos ir teiks paramą Ukrainos paramedikams, dalyvaudama medicinos mokymuose. Misijoje, kuria bus tęsiama pagalba Ukrainai, kartu su JAV kariais dalyvaus trys Lietuvos karinės medicinos srities specialistai.

 

„Lankydamasis Ukrainos centrinėje karo ligoninėje ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose kaip medikas dar kartą įsitikinau, kad teisingai suteikta pirmoji medicininė pagalba galėtų žymiai sumažinti karių kančias ar net išgelbėti jų gyvybes. Todėl nusprendėme jungtis prie JAV vadovaujamos Ukrainos paramedikų mokymo misijos. Ji taip pat praplečia ir Lietuvos pagalbos Ukrainai paramos paketą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 02 23-01 d.
img

2015 m. vasario 23–kovo 1 d. Baltijos valstybių oro erdvėje patruliuojantys NATO naikintuvai kilo du kartus atpažinti ir lydėti NATO oro policijos reagavimo zonoje prie Baltijos valstybių sienų skridusių orlaivių.

null
 Dėmesio! Vyksta registracija į jubiliejinį moksleivių konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“
img

Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos jau 20-ąjį kartą skelbia respublikinį konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

null
 Lietuvos kariai baigė dar vieną misiją Afganistane
img

Vyriausybės sprendimu nuo šių metų kovo 1 dienos iš Afganistano atšauktus dešimt metų veiklą vykdžiusią Lietuvos specialiąją misiją vasario 26 d. misiją baigė ir į Lietuvą grįžo šios misijos vadovą saugojusi Lietuvos karių grupė.

null
 Kviečiame dalyvauti vienuoliktame Tado Dambrausko fotokonkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014–2015“
img

Visiems fotografuojantiems ir besidomintiems kariuomene Krašto apsaugos ministerija skelbia jau vienuoliktojo Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014-2015“ pradžią.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media