Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 3
4 7 8 9 10
13 14 16 17
24
30
3 4 5 6 7

 

Fotogalerija

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinių pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido keturi Kanados karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai F-18 „Hornet”. Nuo rugsėjo 1 d. Kanada ir Portugalija pradės 36-ją NATO oro policijos misijos rotaciją Baltijos šalyse.

 

Keturiems mėnesiams Lietuvoje kartu su naikintuvais bus dislokuota daugiau nei 130 Kanados karių – pilotų ir aprūpinimo personalo. Šis Kanados karių kontingentas (angl. The Canadian Air Task Force) yra operacijos „Užtikrinimas“ (angl. Operation „Reassurance“) oro komponento dalis, kurią Kanada skiria kaip NATO paramos užtikrinimo priemonę, siekiant užtikrinti saugumą ir stabilumą Vidurio ir Rytų Europoje. Į Lietuvą Kanados kariai atskrido baigę dalyvavimą sąjungininkų operacijoje Rumunijoje.

 
 Lietuvos materialinė parama Ukrainai
img

Atsižvelgdami į viešojoje erdvėje sklindančią įvairią informaciją apie Lietuvos paramą Ukrainai ir jos gabenimą, informuojame, kad kaip ir anksčiau buvome skelbę, Krašto apsaugos ministerija yra priėmusi sprendimą suteikti materialinę paramą Ukrainos kariuomenei sauso maisto daviniais ir medicinos priemonėmis. Šiuo metu yra atliekamos būtinos paramos perdavimo ir jos priėmimo Ukrainoje procedūros.

null
 Į misiją Afganistane išlydima nauja Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos karių pamaina
img

Rugpjūčio 27 d. Kauno įgulos ramovėje krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis į tarptautinę misiją Afganistane išlydės naują karių grupę, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

 

null
 Krašto apsaugos viceministras informavo Ukrainos ambasadorių apie skirtą paramą šalies kariuomenei
img

Rugpjūčio 26 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička susitikime su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriju Žovtenko (Valerij Žovtenko) išsakė tvirtą Lietuvos poziciją dėl paramos Ukrainos teritoriniam vientisumui ir informavo apie ministerijos sprendimą suteikti paramą Ukrainos kariuomenei.

null
 Prasidėjo dvyliktieji tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai
img

Rugpjūčio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo dvyliktieji tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai. Jau dešimt metų rengiamuose kursuose dalyvauja 18 Baltijos šalių karininkų – devyni iš Lietuvos, penki iš Latvijos ir keturi iš Estijos karinių oro pajėgų. Kursai truks 16 savaičių.

null
 Krašto apsaugos viceministras su Gruzijos ambasadore aptarė artėjančio NATO viršūnių susitikimo klausimus
img

Rugpjūčio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje susitikę viceministras Marijus Velička ir Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė (Khatuna Salukvadze) aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą Velse ir Gruzijos lūkesčius.

null
 Į Šiaulius atskrenda pirmą kartą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvausiantys Kanados karinių oro pajėgų naikintuvai
img

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leisis keturi Kanados karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai F-18 „Hornet“. Tai bus pirmas kartas, kai šios šalies kariai patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje. Šiais pajėgumais Kanada, remdama NATO sąjungininkus ir demonstruodama solidarumą, sustiprins nuo rugsėjo 1 d. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse perimančių Portugalijos karinių oro pajėgų kontingentą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media