Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
7
10 11
17 18 20
23 25 26 28
29 2 3 5 6

 

 

 

Vasario 3 d. Liubline, Lenkijoje, prasidėjo bendrojo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio junginio – brigados LITPULUKRBRIG – štabo pratybos „Brave Band“.

 

Pratybose dalyvaujantys brigados štabo atstovai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos treniruojasi atsako į krizes operacijų planavimo, karinių sprendimų priėmimo tokių operacijų metu, informacijos keitimosi tarp padalinių ir kitų štabo veiklos procedūrų.

 
 Į NATO misiją Afganistane išvyksta Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų karininkas

Nuo vasario 6 d. į NATO misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) išvyksta ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) karininkas. Lietuvos karininkas misijos metu užtikrins NATO stacionarių ir mobilių informacinių technologijų paslaugų teikimą NATO ir koalicijos partnerių pajėgoms, dalyvaujančioms operacijoje „Tvirta parama“.

null
 Bazinį kario kursą Mokomajame pulke baigę 257 šauktiniai tarnybą tęs priskirtuose kariuomenės daliniuose
img

Vasario 5 d. bazinį kario kursą Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje baigę 257 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai išvyko iš pulko ir likusius tarnybos mėnesius jie tarnaus priskirtuose daliniuose – Karinių jūrų pajėgų Apsaugos kuopoje Palangoje, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje ir Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje.

null
 Tarptautinėje parodoje – naujausios žinios apie studijas Lietuvos karo akademijoje
img

Karolis Jančevskis iš Valkininkų prisipažįsta, kad jau seniai pradėjo galvoti apie studijas Karo akademijoje: „Esu vienuoliktokas, bet domiuosi jau dabar – iš anksto, nes žinau, kad stojant į Lietuvos karo akademiją visų pirma turėsiu išlaikyti profesinio tinkamumo testą, kuriam taip pat reikės pasiruošti. Anksčiau dar daug ko apie studijas nežinojau, bet apsilankęs prie Lietuvos kariuomenės stendo šioje parodoje gavau pakankamai daug informacijos ir tapo aiškiau, – pasakoja vaikinas. – „Dabar tik lieka siekti užsibrėžto tikslo iki galo.“

 

null
 Lietuva didina indėlį į karines operacijas Afrikoje ir Viduržemio jūroje
img

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vasario 4-5 dienomis Amsterdame (Nyderlandai) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuriame ministrai aptarė ES veiksmus Viduržemio jūroje ir Afrikoje, siekiant spręsti Europai kylančius migracijos ir terorizmo iššūkius.

null
 Unikali hibridinė energijos generavimo sistema perduota Lietuvos kariuomenei
img

„Šiuolaikinė karyba neįmanoma be patikimų ir efektyvių energijos šaltinių. NATO Energetinios saugumo kompetencijos centras perduoda Lietuvos Kariuomenei naujos kartos generatorių. Tai dar vienas žingsnis mūsų kariuomenės stiprinimo ir efektyvesnio šalies gynimo linkme,“ – teigė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.

 

„Ši diena žymi naują puslapį NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro istorijoje. Džiaugiuosi, kad bendradarbiaudami su Kanada, galime prisidėti prie NATO ir Lietuvos kariuomenės stiprinimo. Ši moderni sistema leis mums rinkti duomenis, atlikti analizes ir dar labiau tobulinti energetinį efektyvumą visose Aljanso šalyse,“ – pristatydamas unikalią hibridinės energijos generavimo sistemą, sakė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.

null
 Kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas susitiko su Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininku
img

Vasario 4 d.  Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis lankėsi Minske ir  susitiko su Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininku generolu majoru Olegu Belokonevu (Oleg Belokonev).

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media