Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4 5 6 7
9 12 13 14
15 16 17
24 26
30 2 3 4

 

 

Nuo spalio 1 d. Lietuvoje tarnybą pradės nauja JAV karių pamaina, į Lietuvą atvyksianti su sunkiąja kovine technika.

 

Nauji kariai yra iš JAV 2-osios divizijos 8-ojo kavalerijos pulko (2nd Squadron, 8th Cavalry Regiment) Teksaso Valstijoje. Jie pakeis dabar Rukloje dislokuotus JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados pėstininkus.

 
 NATO šalių ginkluotųjų pajėgų vadai pateikė gaires ir rekomendacijas NATO viršūnių susitikimo Velse sprendimams įgyvendinti
img

„Didžiausias NATO įsipareigojimas – saugoti ir ginti savo sąjungininkes nuo bet kokios strateginės ar nekonvencinės grėsmės, – kalbėjo NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Knudas Bartelsas Vilniuje vykusiame NATO Karinio komiteto susitikime. – Aljansas turi turėti kaip tik tokias pajėgas ir įrangą, kokių reikia, reikiamoje vietoje ir reikiamu metu.“ NATO atsakas į naująsias grėsmes turės būti grindžiamas kruopščia analize, kad Aljanso pajėgos būtų patikimos, t.y. būtų pajėgios išsilaikyti, būtų matomos ir greitai reaguojančios.

null
 Akredituotas naujasis Vengrijos gynybos atašė
img

Rugsėjo 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko iškilminga naujojo Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Tamasą Melke (Tamas Melke) akreditavimo ceremonija. Jis pakeitė birželį kadenciją baigusį pulkininką Szabolcsą Szilágyi (Szabolcs Szilágyi).

null
 Lietuvos kariuomenės vadas: „Dabar svarbiausia Lietuvos kariuomenės užduotis – tinkamai atlikti namų darbus“
img

Apibendrindamas Vilniuje vykusio NATO karinio komiteto sutikimo rezultatus, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pasidžiaugė įdomiomis ir aktyviomis diskusijomis aptariant tolesnius NATO veiksmus reaguojant į pakitusią tarptautinę saugumo situaciją.

 

Vertindamas ligšiolines priemones, kurių NATO ėmėsi ir planuoja imtis stiprindama Baltijos valstybių saugumą, gen. mjr. J. V. Žukas pabrėžė, kad dabar svarbiausia Lietuvos kariuomenės užduotis – tinkamai pasirengti galimam sąjungininkų pajėgų atvykimui.

null
 NATO karinis komitetas pradėjo posėdžiauti Vilniuje
img

 

Facebook nuotraukų galerija

 

 

Rugsėjo 20 d. Vilniuje pradėjo posėdžiauti NATO karinis komitetas, kurį sudaro 28 NATO šalių kariuomenių vadai, susirinkęs aptarti svarbiausių klausimų, kuriais NATO karinė vadovybė turi patarti politinius sprendimus priimančiai Šiaurės Atlanto Tarybai.

 

Į Vilnių susirinkusius NATO šalių kariuomenių vadus pasveikino ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė, jog NATO yra ir privalo išlikti transatlantinio saugumo garantas. Pasak Prezidentės, būtina siekti, kad Velse priimti sprendimai būtų kuo greičiau įgyvendinti ir taptų realiais gynybiniais planais bei konkrečiais veiksmais. (Prezidentės kalba)

 

null
 Pasirašytas susitarimas dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo
img

ATNAUJINTAS

 

Rugsėjo 19 d. Varšuvoje, Lenkijoje, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Semoniakas (Tomasz Semoniak) ir Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Valeriy’us Heletey’us (Valeriy Heletey) pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo.

null
 NATO gynybos politikos direktoriai: prioritetas yra Rytinių aljanso šalių saugumo stiprinimas
img

Rugsėjo 18 d. Čekijoje vykusiame NATO gynybos politikos direktorių susitikime sutarta, kad NATO turi kuo skubiau praktiškai įgyvendinti Velso viršūnių susitikime priimtus sprendimus. „NATO šalys turi skirti pakankamai resursų, tam kad sukurtų reikalingą infrastruktūrą, vadavietes ir sustiprintų NATO greitojo reagavimo pajėgas rytinėse savo narėse,“ – susitikimo metu pabrėžė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media