Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 29 30 31
9 10 15
28
2 6

 

 

Vaizdo medžiaga. Aut. Lukas Kalvaitis

 

„Pažymime labai svarbų žingsnį modernizuodami Lietuvos kariuomenę. Pradedame naują Lietuvos oro erdvės stebėjimo ir gynybos sistemos stiprinimo etapą. Šis ir kiti vykdomi labai svarbūs ginkluotės ir karinės technikos įsigijimo ir modernizavimo projektai Lietuvos kariuomenę perkelia į naują kokybės lygmenį“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas apie karinės infrastruktūros, reikalingos naujiems kariuomenės tolimojo siekio radarams įrengti, statybų pradžią.

 
 Krašto apsaugos ministras susitiko su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadu
img

Lapkričio 26 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadu danų pulkininku Jakobu Søgårdu Larsenu (Jakob Søgård Larsen) aptarė NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje veiklą.

null
 Utenoje vyko civilinių institucijų mobilizacijos pratybos
img

Lapkričio 25 d. Utenoje vyko pirmosios per šalies nepriklausomybės laikotarpį mobilizacijos pratybos, kurių metu buvo tikrinama, kaip veikia civilinės institucijos ir įmonės paskelbus mobilizaciją. Mokymus organizavo Utenos rajono savivaldybės administracija kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

Pagal pratybų scenarijų, Utenoje buvo aktyvuotas mobilizacinis planas, pertvarkyta savivaldybės institucijų, įstaigų ir įmonių veikla siekiant užtikrinti gyvybiškai svarbių funkcijų vykdymą savivaldybėje.

null
 Bus iškilmingai pažymėta karinių radiolokacinių postų infrastruktūros statybos darbų pradžia
img

Lapkričio 27 d. Karinių oro pajėgų radiolokacinio posto (Antaveršio k.) teritorijoje rengiama ceremonija, skirta pažymėti karinės infrastruktūros, reikalingos naujiems ilgojo siekio radarams įrengti, statybų pradžią.

 

Ceremonijoje, kurioje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, į būsimojo pastato pamatus bus įmūryta kapsulė su deklaracija, liudijančia apie vieną svarbiausių ilgalaikio oro erdvės stebėjimo, kontrolės ir gynybos sistemos tobulinimo projekto etapų.

null
 Su vyriausiuoju NATO ir JAV pajėgų Europoje vadu aptartos saugumo užtikrinimo priemonės Baltijos šalių regione
img

Lapkričio 25 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas kartu su Lietuvoje trumpai viešėjusiu vyriausiuoju NATO ir Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje vadu (angl. U.S. European Command and NATO Supreme Allied Commander Europe) generolu Philipu M. Breedlove'u aptarė JAV saugumo priemonių ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimas mūsų regione, taip pat papildomus veiksmus Aljanso saugumui užtikrinti.

null
 Į kariuomenės dalinius Kaune ir Rukloje atvyko per 460 šauktinių savanorių
img

Fotoreportažas iš Mokomojo pulko (aut. Ieva Budzeikaitė)

 

Per priešpaskutinę šių metų šaukimo bangą, lapkričio 24 dieną, į tris Lietuvos kariuomenės dalinius atvyko kiek daugiau nei 460 karių. Kariuomenės naujokus vakar priėmė Lietuvos kariuomenės daliniai – Juozo Vitkaus inžinerijos ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionai bei Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokamasis pulkas.

null
 Lietuvos kariai Vokietijoje perims iš kolegų haubicų PzH2000 valdymo įgūdžių
img

Lietuvos kariuomenei iš Vokietijos įsigijus haubicų „Panzerhaubitze“ 2000 (PzH2000) Lietuvos kariai jau pradeda iš savo kolegų vokiečių perimti šių savaeigių artilerijos sistemų valdymo įgūdžius. Pirmasis projekto rėmuose numatytas kursas, skirtas apmokyti Lietuvos karius vairuoti haubicas, šiuo metu jau vyksta Vokietijos kariuomenės rengimo įstaigose.

 

Į beveik mėnesio trukmės mokymus Vokietijos artilerijos mokykloje lapkričio pabaigoje išvyko aštuoni Lietuvos kariuomenės artilerijos specialistai, didžioji dalis jų iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono. Šis batalionas ir bus apginkluotas sistemomis „Panzerhaubitze 2000“ (PzH2000).

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media