Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
3 4 6 7 8 9
11 16
18
28 29
3 4 5 6

 

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su Vengrijos gynybos ministru dr. Csaba Hende. Susitikimo metu bus aptariami regioninio saugumo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, dvišalio bendradarbiavimo bei kiti saugumo ir gynybos klausimai.

 
 Karinių oro pajėgų sraigtasparnis gelbėjo į jūrą nuo Palangos tilto nušokusius asmenis
img

Rugpjūčio 29 d. naktį nuo Palangos tilto į jūrą nušokusių asmenų paieškai ir gelbėjimui buvo pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Mi-8T“. Palangos paplūdimio ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams aptikus ir išgelbėjus jūroje esančius žmones, sraigtasparnis buvo atšauktas.

 

Apie pusė pirmos naktį du asmenys nušoko nuo Palangos tilto į jūrą, maždaug 300 m nuo kranto. Atvykę Palangos paplūdimio ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai pranešė, kad vieno asmens jūros paviršiuje nesimato. Apie pirmą valandą nakties į jūrą įšokę asmenys buvo išgelbėt ir perduoti medikams. Paskelbus paieškos ir gelbėjimo operacijos pabaigą sraigtasparnis grįžo į savo dislokacijos vietą paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje.

null
 Naujasis Lietuvos karo akademijos viršininkas perims akademijos vėliavą
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 1 d. vyks akademijos vėliavos perdavimo ceremonija ir Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalinio vėliavą perduos Lietuvos karo akademijai vadovaujančiam plk. Raimundui Matuliui.

null
 Aviacijos bazėje Šiauliuose – NATO oro policijos misijos kontigentų pasikeitimo ceremonija
img

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks oficiali NATO oro policijos Baltijos šalyse dalyvaujančių kontigentų pasikeitimo ceremonija. Misiją baigusi sustiprintai oro policijos misijai vadovavusi Norvegija šias funkcijas perduos Vengrijai. Oficialiai misiją Vengrija pradės rugsėjo 1 dieną.

null
 Lietuvos policijos mokyklos kursantai semsis karinių žinių
img

Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos policijos mokykla bendradarbiaus  siekiant būsimiesiems policininkams suteikti pagrindinių kario žinių ir individualių įgūdžių.  Tai numatančią sutartį rugpjūčio 28 d. Rukloje pasirašė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Mokomojo bataliono vadas, vykdantis pulko vado funkcijas, majoras Algis Ramanauskas ir Lietuvos policijos mokyklos (LPM) viršininkas Algirdas Kaminskas.  

null
 Ukrainos kariniai instruktoriai dvi savaites Lietuvoje dalyvavo kariniuose kursuose
img

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Rukloje ( Jonavos r.) organizuotus kursus baigė 23 kariai instruktoriai iš Ukrainos. Dvi savaites Lietuvos kariuomenės instruktoriai dalijosi patirtimi su kolegomis iš Ukrainos, kaip organizuoti „Taikliojo šaulio“ ir „Mūšio apgyvendintoje vietovėje“ kursus

null
 NATO ir Gruzijos jungtiniame pratybų ir vertinimo centre Gruzijoje tarnaus Lietuvos karininkas
img

Tbilisyje rugpjūčio 27 d. atidarytame NATO ir Gruzijos jungtiniame pratybų ir vertinimo centre (angl. Joint Training and Evaluation Center, JTEC) tarnybą pradės Lietuvos karininkas, pulkininkas leitenantas Renatas Chrimlis.

 

Jungtinio pratybų ir vertinimo centro įsteigimas yra dalis NATO ir Gruzijos karinio bendradarbiavimo priemonių paketo, dėl kurių buvo sutarta NATO viršūnių susitikime Velse praėjusiais metais.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media