Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 3 4
6 9 10 12
13 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31

 

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro oficialiai prisijungė  dar viena šalis – Gruzija. 

 

„Puiku, kad ne vien NATO narės, bet ir šalys partnerės jungiasi prie NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos, o Gruzija – pirmoji iš jų. Gruzija turi daug ką pasiūlyti centrui diegiant technologinius sprendimus karinio efektyvumo srityje ir dalijantis patirtimi, kaip užtikrinti energetikos sektoriaus infrastruktūros apsaugą. Todėl mes tikime, kad Gruzija pasiūlys konkrečių projektų, kurie bus naudingi tiek centrui, tiek pačiai Gruzijai,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 
 Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena
img

Spalio 18-ąją Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena. Renginio tikslas supažindinti karių darbdavius bei artimuosius su Lietuvos kariuomene, parengtojo rezervo mokymais, jų tikslais, karių gyvenimo sąlygomis bei kasdiene veikla.

null
 Po pratybų grįžtant į dalinį galvą susižeidė karys

Spalio 16 d. apie 22 val.  grįžtant iš pratybų iš sunkvežimio iškrito ir galvos traumą patyrė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karys.

 

Kariui suteikta pirmoji medicinos pagalba, jis buvo išvežtas į Jonavos ligoninę, o iš ten perkeltas į Kauno klinikas. Kariui nustatyta sunki galvos trauma.

null
 Lietuvos kariai ES Šiaurės šalių kovinėje grupėje budėti pasirengę, lapkritį jų pasirengimas bus vertinamas Švedijoje
img

Nuo kitų metų pradžios pusę metų Europos Sąjungos (ES) Šiaurės šalių kovinėje grupėje budėsianti Lietuvos karių grupė baigė pasirengimą Lietuvoje ir lapkričio mėnesį dalyvaus Švedijoje vyksiančiuose mokymuose, kuriuose bus vertinamas jau visos iš septynių šalių suformuotos kovinės grupės pasirengimas reaguoti į kylančias grėsmes.

 

Lietuvos karių grupę ES kovinėje grupėje sudaro per 40 karių. Didžioji jų dalis – iš Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, joje taip pat Šiaurės šalių kovinės grupės štabui, karo policijos, remonto, medicinos ir kitiems paramos vienetams priskirti Lietuvos kariai.

null
 Kariuomenės išminuotojai Klaipėdos rajone rado apie 2 tūkst. artilerijos sviedinių
img

Spalio 16–17 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai Sendvario seniūnijoje (Klaipėdos r.) rado rekordinį kiekį – apie 2 tūkst. – artilerijos sviedinių. Apie šaudmenis, buvusius 2 m gylyje, pranešė komunikacijas vedantys darbininkai. Dėl didelio kiekio sprogmenų operacija, prasidėjusi vakar pavakare, tęsiasi ligi šiol. Surastus sprogmenis planuojama naikinti brig. gen. Povilo Plechavičiaus poligone, esančiame šalia Klaipėdos.

null
 Lietuva ir kitos Baltijos šalys įsilieja į Šiaurės šalių gynybinį bendradarbiavimą
img

Spalio 16 d. Norvegijos sostinėje Osle vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos politikos direktorių susitikime oficialiai patvirtina, kad nuo šiol Baltijos šalims atveriami Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimo (angl. santr. NORDEFCO) formatu vykdomi projektai.

 

„Tai didelis žingsnis stiprinant regioninį bendradarbiavimą. Mūsų prisijungimas prie konkrečių NORDEFCO projektų leis taupyti pinigus ir efektyviai kurti naujus pajėgumus“, – pabrėžė susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis. Kokiuose konkrečiai projektuose dalyvaus Lietuva, turi būti apsispręsti iki lapkričio 12 d. vyksiančio Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministro susitikimo.

null
 Savaitgalį Šiaulių mieste ir jo apylinkėse vyks karinės pratybos
img

Spalio 17-19 dienomis Šiaulių mieste ir apylinkėse vyks taktinės karinės pratybos „Saulės kirtis 2014“, kuriose dalyvaus apie 350 karių. Pratybose bus vertinamas karių pasirengimas vykdyti puolimo ir gynybos operacijas gyvenvietėse ir jų prieigose, taip pat stiprinti karinių dalinių bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis ir švietimo įstaigomis.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media