Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

 

Nuo balandžio 2 d. dešimt Lietuvos karinių oro pajėgų karių su transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ dalyvauja misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje ir teikia paramą Prancūzijos operacijai „Sangaris“. Ja siekiama stabilizuoti padėtį šioje šalyje, užkirsti kelią smurtui ir civilių aukoms, sudaryti sąlygas humanitarinei pagalbai šalyje teikti.

 

Per misijos laikotarpį Lietuvos kariai jau atliko apie 20 logistinių skrydžių, kurių metu pergabeno operacijai reikalingos logistinės įrangos ir amunicijos, skraidino personalą.

 

 
 Kovinio šaudymo pratybose kartu treniruojasi artileristai ir ugnies paramos padalinių kariai
img

Fotogalerija

Vaizdo medžiaga

Balandžio 14–18 d. Pabradės poligone vyksta kovinio šaudymo iš artilerijos pabūklų pratybos „Griausmingas Vilkas“. Jose kartu treniruojasi apie 150 Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų artileristų ir pėstininkų, taip pat ugnies koreguotojų grupės.

null
 Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija
img

Balandžio 16 d. Krašto apsaugos ministerijoje apsilankę Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriai Johnas McCainas, Johnas Barrasso ir Johnas Hoevenas susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais krašto apsaugos sistemos pareigūnais.

 

Susitikimo metu dalyviai aptarė pastarųjų mėnesių įvykius Ukrainoje ir Rusijos veiksmus, keliančius grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir platesnio regiono saugumui. Susitikime pabrėžta, kad būtinas vieningas JAV ir Europos Sąjungos atsakas, kuris ne tik pademonstruotų Vakarų pasaulio vieningumą, bet ir priverstų Rusiją nutraukti neteisėtus veiksmus kaimyninėse valstybėse.

null
 Lietuvoje lankosi JAV senatoriai
img

Balandžio 16 d. į Lietuvą atskrido JAV Kongreso senatoriai Johnas McCainas, Johnas Barrasso, Johnas Hoevenas ir Ronas Johnsonas. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileidusius svečius pasitiko krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, JAV kontingento, dalyvaujančio NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, vadovybė.

 

null
 ES gynybos ministrų susitikime didžiausias dėmesys skirtas įvykiams Ukrainoje
img

Balandžio 15 d. Liuksemburge susitikę Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrai, tarp jų ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, aptarė sparčiai besivystančią situaciją Ukrainoje. Susitikime ES gynybos ministrai išreiškė visokeriopą paramą Ukrainai.

null
 J. Olekas: „Sklandus kariuomenės ir valstybinių įstaigų bendradarbiavimas šiuo metu yra būtinas“
img

Vaizdo medžiaga

„Mūsų kariuomenė nuolat treniruojasi ir dalyvauja įvairiose pratybose, tačiau pastarųjų mėnesių įvykiai parodė, kad būtinas sklandus kariuomenės bendradarbiavimas su valdžios ir savivaldybių institucijomis, siekiant užtikrinti efektyvią valstybės gynybą. Tokios pratybos, kuriuose pirmąkart dalyvavo aukščiausi valstybės vadovai, yra labai svarbios ir aš labai vertinu jų indėlį“, – apie Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vykusias štabų pratybas „Gintarinė valia 2014“ pasakojo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.  Jo teigimu, į pratybas susirinkę tiek savivaldybių, tiek kariuomenės, tiek valdžios atstovai veikė kartu ir pasitikrino, kaip turėtų dirbti iškilus grėsmei nacionaliniam saugumui.

null
 M. Mažvydo bibliotekoje bus pristatoma knyga „Lietuva ir NATO: 10 metų kartu”
img

Balandžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bendrojoje skaitykloje (6 aukštas) įvyks Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui išleistos knygos „Lietuva ir NATO: 10 metų kartu” pristatymas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media