Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
7
11
17 18 20
23 25 26 28
29 2 3 5 6

 

 

Vasario 10 d. NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje buvo priimtas principinis sprendimas stiprinti sąjungininkų karinį buvimą rytinėje NATO dalyje.

 

„Sąjungininkų pajėgų dislokavimas yra svarbiausias elementas, siekiant įgyvendinti Aljanso karinę adaptaciją ir patikimą atgrasymą. Todėl sveikinu priimtą sprendimą dislokuoti didesnes sąjungininkų pajėgas rytinėje NATO dalyje. Mūsų siekis, kad Lietuvoje būtų dislokuotas tarptautinis batalionas“, - NATO gynybos ministrų susitikimo metu sakė Juozas Olekas.

 
 Dėl virusinės infekcijos Pabradės poligone sunegalavo kariai

Vasario 10 d. ryte apie 40 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, dalyvaujančių lauko taktikos pratybose kariniame poligone Pabradėje, pasiskundė virškinimo sutrikimais. Karo medikams atikus bazinius karių sveikatos tyrimus, nustatyta, kad negalavimus sukėlė virusinė infekcija, plintanti nelašeliniu būdu.

null
 KAM Generalinė inspekcija aiškinosi šauktinių nuomonę apie privalomąją pradinę karo tarnybą
img

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai yra motyvuoti, tarnyba Lietuvos kariuomenėje jiems patinka ir yra įdomi. Tokios tendencijos užfiksuotos po Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos susitikimų su šauktiniais kariais.

 

„Absoliuti dauguma nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių yra motyvuoti ir patenkinti tiek pačia tarnyba Lietuvos kariuomenėje, tiek sutekta galimybe išmokti ginti savo šalį, tarnybos sąlygomis, aprūpinimu, ekipuote,“ – sako KAM Generalinis inspektorius brigados generolas Algis Vaičeliūnas.

null
 Ministras J. Olekas susitiko su Lietuvoje reziduojančiais užsienio šalių gynybos atašė
img

Vasario 9 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvoje reziduojančiais užsienio šalių gynybos atašė aptarė pagrindinius saugumo iššūkius, Lietuvos gynybos plėtros planus.

null
 Ministras J. Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime
img

Vasario 10–11 d. Briuselyje (Belgija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.  Šis ministrų susitikimas – vienas iš svarbiausių pasirengimo NATO vadovų susitikimui Varšuvoje etapų, kuriame tikimasi sutarti dėl konkrečių veiksmų, siekiant įgyvendinti ilgalaikę Aljanso adaptaciją. Reaguodama į blogėjančią saugumo situaciją Baltijos regione bei didėjančią terorizmo grėsmę Aljanso pietuose, NATO peržiūri atgrasymo ir gynybos laikyseną, kad gebėtų efektyviai atsakyti į skirtingus saugumo iššūkius.

null
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2016 02 01–2016 02 07
img

Per laikotarpį nuo š. m. vasario 1 d. iki vasario 7 d. Baltijos valstybėse budintys NATO naikintuvai nekilo atpažinti ir lydėti Rusijos ar kitų šalių orlaivių.

null
 Į NATO misiją Afganistane išvyksta Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų karininkas

Nuo vasario 6 d. į NATO misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) išvyksta ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) karininkas. Lietuvos karininkas misijos metu užtikrins NATO stacionarių ir mobilių informacinių technologijų paslaugų teikimą NATO ir koalicijos partnerių pajėgoms, dalyvaujančioms operacijoje „Tvirta parama“.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media