Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 3 4
6 9 10 12
13 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31

 

Nuo spalio 30 d. Lietuvoje dislokuota jau visa 140  Vengrijos karių kuopa, kuri kartu su  priskirtomis Lietuvos ir JAV karių kuopomis sudarys bataliono dydžio vienetą ir dalyvaus bendruose mokymuose ir  pratybose. Į Lietuvą Vengrijos kariai atvyko stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione ir bus iki šių metų pabaigos. 

 

Iš Vilniaus oro uosto  Vengrijos kariai išvyko į  Lietuvos kariuomenės poligoną Pabradėje, kur  pradės pasirengimą jau kitą savaitę prasidedančioms pratyboms  „Geležinis kardas 2014”.

 

 
 Kariai pagerbs Lietuvos laisvės gynėjų atminimą
img

Spalio 31 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai lankysis Antakalnio memoriale, kur tylos minute pagerbs žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimą. Vėliau kariai lankys pirmojo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko ir Lietuvos poeto, dramaturgo, vertėjo ir visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus kapus. Rasų kapinėse kariai padės gėlių prie tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus ir M. K. Čiurlionio kapų ir prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

null
 Šiomis dienomis ir savaitgalį Lietuvos keliais judės daug karių ir karinės technikos
img

Ruošiantis lapkričio 2–14 dienomis vyksiančioms tarptautinėms pratyboms „Geležinis kardas 2014“, Lietuvoje vyksta didelis karių ir karinės technikos judėjimas. Lietuvos ir sąjungininkų kariai dalyvauti pratybose vyksta į du pagrindinius Lietuvos kariuomenės poligonus – Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko Pabradėje (Švenčionių r.).

null
 Krašto apsaugos ministras ir Kariuomenės vadas lankosi Italijoje

Krašto apsaugos ministras Juozas  Olekas spalio 29-30 d. lankosi Italijoje (Sicilija), Sigonelos oro-jūrų karinėje bazėje, kur kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos dalyvauja JAV 6-osios flotilės surengtuose išskirtinių svečių dienos renginiuose.  Kartu su ministru Italijoje lankosi  Lietuvos kariuomenės  vadas generolas  majoras Jonas Vytautas Žukas. 

null
 Birutės bataliono kariai dalyvaus Šiaurės šalių kovinės grupės vertinamosiose pratybose Švedijoje
img

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono būrys, apie 40 karių, išvyko į pratybas Švedijoje, kuriose bus vertinamas iš septynių šalių suformuoto tarptautinio vieneto pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje 2015 pirmąjį pusmetį.

null
 KAM gynybos politikos direktorius: „JAV pajėgos Lietuvoje yra ilgalaikė investicija į viso Aljanso saugumą“
img

Spalio 29 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis kartu su savo kolegomis iš Latvijos ir Estijos Rygoje susitiko su JAV Gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Derecku Cholletu (Dereck Chollet). Susitikime buvo aptarti NATO viršūnių susitikimo sprendimai, saugumo situacija mūsų regione, saugumo iššūkiai Artimuosiuose Rytuose, pagalba Ukrainai.

null
 Ministras J. Olekas susitiko su JAV Vokietijos Maršalo fondo skyriaus Lenkijoje direktoriumi
img

Spalio 29 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Vokietijos Maršalo fondo skyriaus Lenkijoje direktoriumi Michalu Baranowskiu (Michal Baranowski). Susitikime ministras ir svečias diskutavo apie galimą Fondo indėlį sprendžiant regiono saugumo problemas ir bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis galimybes.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media