Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 3 4
6 9 10 12
13 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31

 

Spalio 24 d. į Šeštokų geležinkelio stotį (Lazdijų raj.)  atgabenta Vokietijos kariuomenės karinė technika, su kuria sąjungininkų kariai dalyvaus lapkričio 2-14 dienomis Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“.

 

Vokietijos kariai pratyboms geležinkeliais atsigabeno apie 70 karinių transporto priemonių ir 14 konteinerių: dvi inžinerinės-evakuacinės paskirties sunkiąsias vikšrines transporto priemones BPZ, šarvuotus transporterius FUCHS, lengvai šarvuotus visureigius FENNEK ir EAGLE IV, kitus karinius visureigius, sunkvežimius, karinę techniką ir įrangą.

 
 Kariai su sraigtasparniu ieško Baltijos jūroje dingusių dviejų žvejų, planuojama siųsti ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivą
img

Spalio 24 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras pradėjo operaciją, kurios metu ieško Baltijos jūroje su dviem žvejais dingusio žvejybinio boto. Dingusių žvejų ieško Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis Mi-8.

null
 Lietuvos atstovai Kijeve skaitys pranešimus ES saugumo ir gynybos politikos kursuose
img

 

Apie pusšimtis ES valstybių ir šalių-partnerių atstovų spalio 27–31 d. Kijeve, Ukrainoje, susirinks dalyvauti Europos Sąjungos Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) kursuose. Pirmąsias dvi dienas kursai vyks kaip atvira konferencija, subursianti beveik 400 civilių ir karių iš ES valstybių, taip pat iš Azerbaidžano, Gruzijos ir Moldovos.

null
 NATO energetinio saugumo kompetencijos centre vyko ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugos pratybos
img

Spalio 21–23 dienomis Vilniuje veikiančiame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre vyko ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugos stalo pratybos. Jose buvo tikrinami valstybinių institucijų planavimo, prevencijos ir reagavimo procesai susiklosčius ekstremalioms situacijoms ir pasiūlyti sprendimai, kaip pagerinti šiuos procesus.

 

 

null
 Krašto apsaugos ministras J. Olekas pareiškė užuojautą dėl žuvusio Kanados kario

Spalio 23 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Kanados gynybos ministrui Robertui Nicholsonui pareiškė užuojautą dėl Otavoje nuo teroristo rankos žuvusio kanadiečių kario.

 

„Reiškiame nuoširdžią užuojautą žuvusio kario šeimai šią sunkią valandą. Tuo pačiu pabrėžiame, kad tokie nusikaltimai kaip šis nekeičia mūsų pozicijos teroristinių organizacijų atžvilgiu ir jų veiksmų. Mes esame bebaimiai, kai kovojame su teroristais, ir niekada nepasiduosime šioje sudėtingoje kovoje,“ – užuojautos laiške Kanados gynybos ministrui teigia Lietuvos krašto apsaugos ministras.

null
 NATO naikintuvai atpažino prie NATO oro erdvės priartėjusį Rusijos karinį žvalgybinį lėktuvą
img

NATO pranešė apie spalio 21 d. pastebėtą prie NATO oro erdvės priartėjusį Rusijos žvalgybinį lėktuvą IL-20, skridusį virš Baltijos jūros iš Kaliningrado link Danijos.

 

Lėktuvui atpažinti ir oro erdvės saugumui užtikrinti pirmiausia buvo pakelti Danijos kariniai naikintuvai, savo naikintuvus Rusijos lėktuvui palydėti taip pat pakėlė Švedijos, kuri nėra NATO valstybė, karinės oro pajėgos.

null
 Danija išlieka vienu svarbiausiu Lietuvos gynybos partnerių
img

Spalio 21 d. Kopenhagoje įvykusiame Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriaus Vaidoto Urbelio ir Danijos gynybos ministerijos politikos direktoriaus Kristiano Fisherio (Kristian Fisher) susitikime buvo pabrėžta, kad abi šalys mato viena kitą kaip esmines gynybos bendradarbiavimo partneres.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media