Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
23 25 28
2 3 5 6 7
10 13 14
18 19 21 22
23 24 25 26 27 28
30 2 4

 

Šiais metais 11 bus ne tik krepšinio legendos Sabonio, bet ir NATO skaičius – kovo 29 d. sukaks vienuolika Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje metų.

 

Lietuvos narystės Aljanse sukaktį stengiamės pažymėti kasmet. Prieš metus iškilmingais renginiais, leidiniais ir intelektualų diskusijomis paminėjome mūsų pirmąjį narystės NATO dešimtmetį. Šįmet tokių iškilmių nebus, tačiau prisiminti šią sukaktį privalu. Ne tik todėl, kad tokia tradicija, tačiau ir dėl to, kad vienuoliktaisiais narystės Aljanse metais turbūt labiausiai atsiskleidė tikroji NATO svarba Lietuvai.

 
 Daugiau nei 1,5 tūkst. bėgikų paminėjo Lietuvos įstojimo į NATO metines bėgdami kilimo-tūpimo taku
img

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 11-ąsias metines, kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose daugiau nei 1,5 tūkst. bėgikų nepabūgę prastų oro sąlygų įveikė simbolinę 3 km distanciją orlaivių kilimo ir tūpimo taku. Visą bėgimo laiką bėgikus skatino greta praskrendantys Italijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

null
 Ministras kartu su Užpalių bendruomene minėjo įstojimo į NATO metines
img

Kovo 27 d. Užpaliuose paminėtos Lietuvos įstojimo į NATO 11-osios metinės. Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, atstovai iš Lietuvos Respublikos Seimo, Utenos savivaldybės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai, šauliai ir Užpalių bendruomenė.

KASP kariai Užpalių kultūros centre pristatė kario profesiją, moksleiviai ir renginio dalyviai galėjo išbandyti Lietuvos karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, atsisėsti už šarvuotos karinės mašinos vairo. Užpalių kapinėse krašto apsaugos ministras padėjo gėlių puokštę ant žymaus Lietuvos karo aviacijos lakūno mjr. Juozo Namiko kapo.

null
 Visuomenės atstovai kviečiami stebėti 2015 metų šauktinių sąrašo sudarymą
img

Kovo 27 d. Krašto apsaugos ministerija paskelbė kvietimą asociacijoms deleguoti savo atstovus, kurie stebės 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūras.

 

„Tikimės, kad visuomenės atstovai, kuries stebės šauktinių sąrašų sudarymą, padės užtikrinti maksimalų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą proceso skaidrumą, objektyvumą ir viešumą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 SAVAITĖS KARYS. Bazinių karinių mokymų dalyvis A. Barkauskas: „Tarnyba kariuomenėje – šauni galimybė įgyti patirties ir atlikti pareigą Tėvynei“
img

Trumpas dosjė:

Tarnybos vieta: Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomasis pulkas, 4-oji mokomoji kuopa, 2 būrys, 2 skyrius 

Laipsnis : jaunesnysis eilinis

Išsilavinimas: Istorijos studentas Klaipėdos universitete
Pomėgiai: Karo istorijos rekonstravimas, kelionės, antikvarinių daiktų kolekcionavimas

null
 Pirmajam jaunuoliui ar jaunuolei savo noru užsirašiusiam atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą – dovana
img

Pirmajam jaunuoliui ar jaunuolei, kuris savanoriškai pateiks prašymą atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karinę tarnybą, pradėjus tarnauti bus įteikta dovana – kario uniformos komplektas.

 

Ši dovana – tai pilietinio jaunimo iniciatyvinės grupės „Aš remiu Lietuvos kariuomenę“ sumanymas.

null
 Lietuva stiprins bendradarbiavimą su Vokietija gynybos pramonės srityje
img

Kovo 26 d. Berlyne (Vokietija) vykusiame Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriaus dr. Vaidoto Urbelio ir Vokietijos gynybos ministerijos politikos direktoriaus Géza Andreaso von Geyrio (Géza Andreas von Geyr) susitikime buvo pabrėžta, kad abi šalys mato viena kitą kaip esmines gynybos bendradarbiavimo partneres.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media