Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
3 4 6 7 8 9
11 16
18
28 29
3 4 5 6

 

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose surengta atsisveikinimo su NATO oro policijos misiją baigusiais Italijos kariais. Italijos kariai su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ NATO oro erdvę virš Baltijos šalių saugojo dvi rotacijas iš eilės, iš viso aštuonis mėnesius.

 
 Šiauliuose nusileido Vengrijos kariai su 4 naikintuvais JAS-39 „Gripen“
img

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido Vengrijos karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais JAS-39 „Gripen“. Jie nuo rugsėjo 1 d. pakeis budėjimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse baigiančius Norvegijos ir Italijos karinių oro pajėgų karius.

null
 Moksleiviai sėkmingai įveikė išbandymų savaitę krašto apsaugos sistemoje
img

Rugpjūčio 24-28 d. Krašto apsaugos sistemoje lankosi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę 2015“ dalyviai.

 

Šiandieną anksti ryte Justas Meškys iš Telšių ir Lukas Ivanauskas iš Daugų susipažino su krašto apsaugos ministro Juozo Oleku kasdieniais iššūkiais. Sužinojo ne tik kada prasideda ministro diena, bet ir apie dabartines saugumo grėsmes, apie Lietuvos kariuomenės stiprinimą, kuo Lietuvai svarbi narystė NATO. Kartu ministras pasidalino įspūdžiais dirbant pirmoje Vyriausybėje ir dabar.

 

null
 Į Šiaulius atskrenda Vengrijos kariai su naiktuvais JAS-39 „Gripen“
img

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leisis Vengrijos karinių oro pajėgų kairiai su naikintuvais JAS-39 „Gripen“. Jie nuo rugsėjo 1 d. pakeis budėjimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse baigiančius Norvegijos ir Italijos karinių oro pajėgų karius.

null
 Italija baigia budėjimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse
img

Italijos karinių oro pajėgų kontingentas baigia budėjimą NATO oro policijos misijoje, kurią vykdė iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose. Italijos kariai su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugojo dvi rotacijas iš eilės, iš viso aštuonis mėnesius. Rugpjūčio 27 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose rengiama atsisveikinimo su Italijos kontingentu ceremonija.

null
 Akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai
img

Rugpjūčio 26 d. akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Miroslaw Wojcik. Jis pakeitė nuo 2013 m. Lenkijos gynybos atašė Lietuvai dirbusį pulkininką Zbigniew Szlęk.

 

Naujasis gynybos atašė plk. M. Wojcik yra baigęs NATO Gynybos koledžą Romoje (Italija), tarnavęs ir vadovavęs įvairiems Lenkijos ir NATO kariniams padaliniams.

 

Ceremonijoje planuoja dalyvauti krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. p. Jaroslaw Czubinski. Renginio pradžia 11 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje.

null
 Vilniuje bus oficialiai atidarytas tarptautinis NATO pajėgų integravimo vienetas
img

Rugsėjo 3 d. Vilniuje rengiama iškilminga NATO pajėgų integravimo vieneto (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) atidarymo ceremonija, žymintį šio tarptautinio karinio vieneto aktyvios veiklos pradžią.

 

Praktiškai nuo liepos mėnesio Lietuvoje veikiantis tarptautinis karinis štabas yra vienas iš šešių NATO pajėgų integravimo vienetų, kuriuos Aljansas aktyvavo Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Rumunijoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media