Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
7 8 9 10 12
14 18
26
29 2

 

Pernai daugiau nei dešimt tūkstančių svečių sostinėje sulaukusi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šių metų gegužės 17 dieną kvies visus Lietuvos gyventojus į Marijampolę.

 
 Per pirmą kartą surengtas mobilizacijos pratybas į šaukimus atsiliepė planuotas rezervo karių skaičius
img

Balandžio 23 d. Lietuvoje pirmą kartą buvo testuojama Lietuvos kariuomenės mobilizacinė sistema. Buvo tikrinama kaip veikia sistema ir kokia dalis į pratybų sąrašus įtrauktų parengtojo rezervo karių atsilieps į kvietimą nurodytu laiku atvykti į šaukimo punktus.

 

Iš viso kvietimai buvo išsiųsti 1 tūkst. Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje ir Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravusių vyrų, 2000–2008 metais baigusių privalomąją pradinę karo tarnybą ir įtrauktų į parengtojo rezervo karių sąrašus.

null
 Išleistas naujas popierinių karinių modelių rinkinys
img

Krašto apsaugos ministerija išleido naują leidinį mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui „Karinės lauko stovyklos įrenginių ir technikos modeliai“.

 

Leidinys supažindina su Lietuvos kariuomenės padaliniais ir jų atliekamomis funkcijomis. Jo pagrindą sudaro karinių modelių brėžiniai, iš kurių išsilankstyti visą karinę lauko stovyklą: čia yra šarvuočio M113, sunkvežimio „Mercedes-benz Unimog“, karino visureigio HMMWV, karkasinės ir pripučiamos karinių palapinių, stebėjimo bokštelio, praleidžiamojo punkto su tvora modeliai

null
 Sugriežtinta karių uniformų dėvėjimo tvarka
img

Balandžio 23 d. Seimas pritarė Krašto apsaugos ministerijos inicijuotiems Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 62 straipsnio ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 213 straipsnio pakeitimams, kuriais numatoma uždrausti asmenims, neturintiems teisės dėvėti kario uniformą, dėvėti ne tik kario uniformą, kaip kad jau yra nustatyta šiuo metu, bet ir atskiras uniformos dalis ar skiriamuosius ženklus. Minėtais įstatymų pakeitimais taip pat numatoma didinti baudas už kario uniformos ir atskirų jos dalių ar skiriamųjų ženklų nešiojimą.

null
 Vyriausybė pritarė Kibernetinio saugumo tarybos sudarymui

Balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, įgyvendindama Kibernetinio saugumo įstatymą, pritarė Kibernetinio saugumo tarybos sudarymui, taip pat patvirtino jos reglamentą. Pagal Vyriausybės nutarimą krašto apsaugos ministras per mėnesį turės patvirtinti šios tarybos sudėtį.

null
 Priimti teisės aktų pakeitimai, numatantys platesnes socialines garantijas kariams
img

Kariai, patyrę sužeidimus tarptautinėse operacijose, misijose ar vykdydami ypatingas pareigas Lietuvoje (išminuotojo, naro ar pan.) galės bus siunčiami gydytis į užsienio šalių valstybes, kurios turi didesnę patirtį gydant ir reabilituojant kovos veiksmų metu sužeistus karius.

null
 Aukštos parengties NATO smogiamosios jūrų pajėgos pasirengusios reaguoti į galimą krizę regione
img

 

Balandžio 21 dieną Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi NATO Smogiamųjų ir aprūpinimo jūrų pajėgų elemento (STRIKEFORNATO) vado pavaduotojo kontradmirolo Timo Lowe (Tim Lowe) vadovaujama delegacija. Susitikimuose su Krašto apsaugos viceministru Marijumi Velička ir Karinių Jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku aptarta saugumo situacija regione, Lietuvai kylančios grėsmės bei galimi būdai regiono saugumui ir gynybai stiprinti.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media