Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
23 25 28
2 3 5 6 7
10 13 14
18 19 21 22
23 24 25 26 27 28
30 2 4

 

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą, kuriuo nustatė, kad šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia yra gegužės 11-oji. Tą dieną, stebint visuomenės atstovams, bus sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai ir jiems pradėti siųsti šaukimo pranešimai į nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių – dalis jų ateis savo noru, dalis bus pašaukti.

 
 Lietuvos karo akademijoje vyko Kinijos karo ekspertų paskaitos
img

Kovo 30 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Kinijos gynybos ministerijos karo ekspertai. Svečiai susitiko su Lietuvos karo akademijos vadovybe ir buvo supažindinti su institucijos veikla, kariūnų ir karių studijomis šioje aukštojoje mokykloje.

null
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2014 03 23-29 d.
img

Kovo 23–29 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo du kartus atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.

 

Kovo 24 d. NATO oro policijos naikintuvai kilo du kartus iš Šiaulių, atpažinti ir palydėti RF karinius orlaivius: pirmą kartą du atakos orlaivių SU-27 ir du bombonešių TU-22. Orlaiviai skrido iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies link Kaliningrado srities, virš neutralių vandenų Baltijos jūroje, be iš anksto pateikto plano, be autoatsakiklio, ryšio nepalaikė.

null
 Atvirų durų diena Lietuvos karo akademijoje
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kovo 28 d. vyko atvirų durų dienos renginys. Jame dalyvavo gausus būrys jaunuolių, susidomėjusių studijomis akademijoje.

null
 Paskelbta Lietuvos gynybos žvalgybos ataskaita ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas
img

Kovo 30 d. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD prie KAM / AOTD) paskelbė visuomenei veiklos ataskaitą ir grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

 

2014 m. departamento žvalgybos ir kontržvalgybos veiklai buvo išskirtiniai – Rusijos ir Ukrainos konfliktas ir, lyginant su 2013 metais, išaugęs Rusijos karinis aktyvumas Baltijos regione buvo vieni iš labiausiai mūsų regioną destabilizuojančių veiksnių. Tačiau AOTD vertinimu, Rusija kol kas išlieka nepajėgi pradėti plataus masto konvencinį karinį konfliktą prieš NATO. Nepaisant to, Rusija vysto karinius pajėgumus ir siekia sukurti pajėgas, gebančias kovoti su bet kokiu priešu.

null
 Visuomenės atstovai kviečiami stebėti 2015 metų šauktinių sąrašo sudarymą
img

Kovo 27 d. Krašto apsaugos ministerija paskelbė kvietimą asociacijoms deleguoti savo atstovus, kurie stebės 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūras.

 

„Tikimės, kad visuomenės atstovai, kuries stebės šauktinių sąrašų sudarymą, padės užtikrinti maksimalų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą proceso skaidrumą, objektyvumą ir viešumą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 Daugiau nei 1,5 tūkst. bėgikų paminėjo Lietuvos įstojimo į NATO metines bėgdami kilimo-tūpimo taku
img

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 11-ąsias metines, kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose daugiau nei 1,5 tūkst. bėgikų nepabūgę prastų oro sąlygų įveikė simbolinę 3 km distanciją orlaivių kilimo ir tūpimo taku. Visą bėgimo laiką bėgikus skatino greta praskrendantys Italijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media