Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4 5 6 7
9 12 13 14
15 16 17
24 26
30 2 3 4

 

Rugsėjo 30 d. Kabule Afganistano Prezidento ir NATO atstovai pasirašė susitarimą dėl NATO pajėgų statuso Afganistane, kuriuo sudaromas teisinis pagrindas nuo 2015 metų sausio 1 dienos pradėti naują NATO mokymo misiją „Tvirta parama” ( angl. „Resolute Suport“ ).

 

„Džiaugiuosi šiuo pasiektu NATO ir Afganistano susitarimu. Lietuva ir toliau prisidės prie saugumo ir stabilumo šioje šalyje užtikrinimo ir naujajai mokymo misijai „Tvirta parama“ skirs karius ir finansinę paramą Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms išlaikyti,“ – komentuodamas pasirašytą susitarimą sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 
 Aptartos Lietuvos ir Slovakijos bendradarbiavimo galimybės gynybos srityje
img

Rugsėjo 30 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, susitikęs su vienos dienos vizitu Vilniuje viešėjusiu Slovakijos gynybos ministerijos sekretoriumi Milošu Koterecu (Miloš Koterec), aptarė svarbiausias saugumo aktualijas ir bendradarbiavimo plėtojimo galimybes dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose.

 

null
 Baltijos šalių padangėje treniruojasi NATO karinės oro pajėgos
img

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyksta Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią jau devynioliktą kartą organizuoja NATO Vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje. Šiose Estijoje vyksiančiose treniruotėse, Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniruojasi kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Kanados, Portugalijos, Vokietijos, Nyderlandų, Švedijos ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis.

null
 Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi paskirtas plk. D. Užkuraitis
img

Nuo spalio 1 dienos Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų pulkininkas Darius Užkuraitis. Iki paskyrimo į šias pareigas karininkas ėjo Krašto apsaugos ministro padėjėjo pareigas.

null
 Krašto apsaugos viceministras A. Valys pasveikins misiją Afganistane baigusius karinių oro pajėgų karius
img

Spalio 1 d. krašto apsaugos viceministras Antanas Valys Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pasveikins dar vieną Lietuvos vadovaujamą tarptautinę misiją Afganistane sėkmingai užbaigusius Lietuvos karius. Afganistano nacionalinės kariuomenės sraigtasparnių pilotus ir jų aptarnavimo specialistus rengusiems kariams viceministras įteiks medalius „Už tarptautines operacijas“. Oro pajėgų mokymo misija buvo svarus Lietuvos indėlis rengiant ir stiprinant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas.

null
 Į Lietuvą atvyksta JAV pėstininkai su sunkiąja technika
img

Rugsėjo 28 d. į Lietuvą atvyko apie 70 JAV Sausumos pajėgų karių. Tai naujoji JAV rotuojamo kontingento pamaina, nuo spalio 1 d. pakeisianti dabar Rukloje dislokuotus ir pratybose dalyvaujančius JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desantininkų brigados pėstininkus.

 

Planuojama, kad iš viso naujoje pamainoje bus apie 160 JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados karių. Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Teksase atvykstantys kariai taip pat atgabens šarvuotų transporterių „Stryker“ ir pėstininkų kovos mašinų „Bradley“.

null
 Lietuvos karininko vadovaujamas NATO laivų junginys lankėsi Norvegijoje
img

Rugsėjo 26–28d. Lietuvos karininko vadovaujami NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio laivai, tarp kurių ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis" (N42), lankėsi Stavangerio (Norvegija) uoste.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media