Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31
3 5 6 9
10 13 15 16
24 25 27 28
2 6 7

 

Lapkričio 3 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje Rukloje vyks oficialios tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2014“ (angl. „Iron Sword 2014“) atidarymo ceremonijos. Jų metu, per dvi vietas, išsirikiuos apie 2,5 tūkst. karių iš 9 NATO šalių: Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos.

 
  Prancūzijoje aptartos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos
img

Spalio 26-31 d. Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys vizito Prancūzijoje metu susitiko su Prancūzijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Kaderu Arifu (Kader Arif), generalinio ginkluotės direktorato ir karinės pramonės atstovais.

 

Susitikimuose aptartos dvišalio karinio bendradarbiavimo ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose aktualijos, viceministras pristatė prioritetines Lietuvos ginkluotes įsigijimų kryptis.

null
 Lietuvos karo akademija pagerbė žuvusių ir mirusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą
img

Artėjant Vėlinėms, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai tvarkė Antakalnio kapines Vilniuje, spalio 29 d. aplankė generolo Jono Žemaičio sūnaus Jono Laimučio Žemaičio ir jo žmonos kapą Karveliškių kapinėse. Akademijos auklėtiniai uždegė žvakutes, padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė mirusiuosius.

 

null
 Kariai pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą
img

Spalio 31 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos Antakalnio memoriale tylos minute pagerbė žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimą. Vėliau kariai aplankė pirmojo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko ir Lietuvos poeto, dramaturgo, vertėjo ir visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus kapus. Rasų kapinėse kariai padėjo gėlių prie tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus ir M. K. Čiurlionio kapų ir prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

  

null
 NATO greitojo reagavimo pajėgoms parengti Vengrijos kariai jau Lietuvoje
img

Nuo spalio 30 d. Lietuvoje dislokuota jau visa 140  Vengrijos karių kuopa, kuri kartu su  priskirtomis Lietuvos ir JAV karių kuopomis sudarys bataliono dydžio vienetą ir dalyvaus bendruose mokymuose ir  pratybose. Į Lietuvą Vengrijos kariai atvyko stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione ir bus iki šių metų pabaigos. 

 

Iš Vilniaus oro uosto  Vengrijos kariai išvyko į  Lietuvos kariuomenės poligoną Pabradėje, kur  pradės pasirengimą jau kitą savaitę prasidedančioms pratyboms  „Geležinis kardas 2014”.

 

null
 Šiomis dienomis ir savaitgalį Lietuvos keliais judės daug karių ir karinės technikos
img

Ruošiantis lapkričio 2–14 dienomis vyksiančioms tarptautinėms pratyboms „Geležinis kardas 2014“, Lietuvoje vyksta didelis karių ir karinės technikos judėjimas. Lietuvos ir sąjungininkų kariai dalyvauti pratybose vyksta į du pagrindinius Lietuvos kariuomenės poligonus – Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko Pabradėje (Švenčionių r.).

null
 Krašto apsaugos ministras ir Kariuomenės vadas lankosi Italijoje

Krašto apsaugos ministras Juozas  Olekas spalio 29-30 d. lankosi Italijoje (Sicilija), Sigonelos oro-jūrų karinėje bazėje, kur kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos dalyvauja JAV 6-osios flotilės surengtuose išskirtinių svečių dienos renginiuose.  Kartu su ministru Italijoje lankosi  Lietuvos kariuomenės  vadas generolas  majoras Jonas Vytautas Žukas. 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media