Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7 8 9 11 12
14 16 18
21 22 23 24 25 26
27 2

 

Liepos 1 d. Lietuvos krašto apsaugos ministerijoje lankysis Azerbaidžano gynybos ministras generolas pulkininkas Zakiras Hasanovas (Zakir Hasanov).

 

Su svečiu susitiks Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kiti ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai. 

 
 Budėjimą baigė ES Šiaurės šalių kovinė grupė, kuriai buvo priskirta ir per 40 Lietuvos karių
img

Liepos 1 dieną pusmečio budėjimą baigė Europos Sąjungos Šiaurės šalių kovinė grupė, į kurią 44 karius buvo skyrusi ir Lietuva. Švedijos vadovaujamas tarptautinis junginys, suformuotas iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos karių, buvo pasirengęs reaguoti į kilusią grėsmę, jei būtų priimtas sprendimas aktyvuoti šias pajėgas.

null
 Karo akademijos magistro diplomai įteikti jau trijų studijų programų magistrantams
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos magistrantams Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose birželio 30 d. buvo įteikti Karinės diplomatijos, Žmonių išteklių vadybos ir pirmą kartą Visuomenės saugumo ir gynybos ištęstinių magistrantūros studijų diplomai.

null
 Savanorių šauktinių jau daugiau nei 2000
img

Birželio 30 d. savo noru atlikti Privalomąją pradinę karo tarnybą pareiškusių skaičius perkopė dviejų tūkstančių ribą. Šiuo metu norą atlikti devynis mėnesius truksiančią tarnybą išreiškė ir dokumentus į Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius pristatė 2009 vaikinai ir merginos.

null
 Ministras J. Olekas susitiko su Prancūzijos ambasadoriumi
img

Birželio 29 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su naujai paskirtu Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvai Phillipe Jeantaud.

 

Susitikimo metu ministras J. Olekas pareiškė užuojautą dėl penktadienį įvykdyto teroro akto chemijos įmonėje netoli Grenoblio miesto ir teigė, kad Lietuva supranta terorizmo keliamą pavojų ir prisideda prie tarptautinės koalicijos pastangų padėti Irako Vyriausybei kovojant su „Islamo valstybe“.

null
 Bendriems mokymams į Lietuvą atvyksta 4-osios JAV divizijos vadovavimo elementas
img

Liepos 1 d. savaitei į Lietuvą bendroms pratyboms atvyksta apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento (angl. Mission Command Element) karių, vadovaujamų brigados generolo Michaelio Tarsos (Michael Tarsa).

 

Liepos 1- 8 d. Divizijos vadovavimo elemento kariai dalyvaus treniruotėse Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, taip pat vyks į pratybas, kurios suplanuotos keliuose šalies rajonuose. JAV ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai vykdys bendrus mokymus, per kuriuos dalysis patirtimi, tobulins tarpusavio sąveiką, susipažins su Lietuvos ir regiono specifika ir geografija.

null
 JAV su Lietuva pasirengusios vystyti naujus saugumo bendradarbiavimo projektus
img

Birželio 29 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV ) gynybos sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju saugumo bendradarbiavimui Thomasu W. Rossu padėkojo JAV už ilgalaikį bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą stiprinant mūsų gynybinius pajėgumus. Susitikime sutarta intensyviai dirbti, stiprinant bendradarbiavimą logistikos srityje, kibernetinį saugumą ir ilgamečio bendro darbo patirtį panaudoti vykdant bendrus Ukrainos paramos projektus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media