Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
7 8 9 10 12
14 18
21 26
29 2

 

Balandžio 20 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas su delegacijomis vyksta oficialaus vizito į Ukrainą.

 

Ministras ir kariuomenės vadas Kijeve susitiks su savo kolegomis, Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) ir Ukrainos generalinio štabo viršininku generolu pulkininku Viktoru Muženko (Viktor Muzhenko), kitais Ukrainos valstybės institucijų, atsakingų už saugumą, vadovais. 

 

 

 
 Lietuvos kariuomenė Viešojo saugumo tarnybai perdavė ginklų ir šaudmenų
img

Balandžio 17 d. Lietuvos kariuomenė, stiprindama šalies ginkluotųjų pajėgų pasirengimą šalies gynybai, iš savo arsenalo perdavė dešimtis ginklų ir virš milijono šaudmenų Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VST) reikmėms. Kaune vykusioje ginkluotės perdavimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, VST vadas generolas Sergejus Madalovas, kiti šių organizacijų atstovai.

null
 In memoriam vyr. ltn. Normundui Valteriui
img

Prieš 19 metų Lietuva neteko pirmojo atkurtos Lietuvos kario vyresniojo leitenanto Normundo Valterio. Normundas žuvo 1996 m. balandžio 17 d., kai vykdant užduotį tarptautinėje operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje patruliavimo metu automobilis užvažiavo ant minos.

 

„Vyr. ltn. Normundas Valteris visuomet mums liks gyvas savo darbais, savo pareigos supratimu ir pasiaukojimu vardan bendro tikslo – kurti saugesnį pasaulį. Linkėčiau, kad Normundo atminimas, jo auka Tėvynei būtų mums kaip paskatinimas būti vieningiems puoselėjant, gerbiant ir ginant mūsų valstybę,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 JAV atsiųs karininkų į Lietuvoje kuriamą NATO štabą
img

Balandžio 16 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Krašto apsaugos ministerijoje viešėjusia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams saugumui ir ginklų kontrolei Rose Gottemoeller (Rose Gottemoeller), gavo patvirtinimą, kad JAV atsiųs savo štabo karininkų į Lietuvoje kuriamą NATO štabą (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU). Planuojama šis štabas pradės veikti jau šią vasarą.

null
 Šaukimo nurodymai karo prievolininkams bus siunčiami paštu, o ne SMS žinutėmis
img

Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgdama į tai, kad nemažai žmonių SMS žinutėmis telefonu gauna fiktyvius pranešimus apie šaukimą atvykti į karo tarnybą, informuoja ir pabrėžia, kad šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą nebus vykdomas siunčiant SMS žinutę, šaukimo nurodymus karo prievolininkai gaus registruotu paštu.

 

Nurodymus atvykti į karo prievolę administruojančios institucijos teritorinį padalinį gaus tie karo prievolininkai, kurie pateks į šaukimo sąrašus, kai jie bus sudaryti gegužės 11 dieną. Šie sąrašai per dvi darbo dienas bus viešai paskelbti interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt.

null
 Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomene“ finale varžysis 30 moksleivių
img

Balandžio 23 d. 30 geriausių nacionalinio 20-ojo moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvių varžysis finale, vyksiančiame Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

null
 Lietuvoje ir Latvijoje bus pirmą kartą dislokuoti pajėgiausio Jungtinės Karalystės korpuso vadavietės elementai
img

Balandžio 14 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis Londone susitikęs su Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos saugumo politikos generaliniu direktoriumi Peteriu Watkinsu (Peter Watkins) aptarė saugumo situaciją regione, NATO darbotvarkę ir dvišalį karinį techninį bendradarbiavimą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media