Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31
3 5 6 9
10 13 15 16
24 25 27 28
2 6 7

 

Lapkričio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu (Peter Hultqvist). Ministrai aptars bendradarbiavimą NATO partnerystės rėmuose, kalbės apie oro erdvės ir jūrų stebėjimo duomenų apsikeitimą, Baltijos ir Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimą bei kitais gynybos ir saugumo klausimais.

 
 Aptartas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas
img

Lapkričio 27 d.  Krašto apsaugos ministerijoje  vykusiose kasmetinėse Lietuvos ir Kazachstano karinėse-politinėse konsultacijose aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimai, pasidalyta dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi.

null
 NATO nuolatinės parengties junginio laivai lankosi Amsterdame
img

Lapkričio 27 – gruodžio 1 d. Amsterdame (Nyderlandai) lankosi ir centriniame miesto uoste yra prisišvartavę NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio laivai. Vizito programoje numatytas junginio vado komandoro Giedriaus Premenecko oficialus susitikimas su Nyderlandų karališkojo karo laivyno Amsterdamo bazės vadu komandoru Nico Vermaine.

null
 Vytauto Didžiojo karo muziejuje veikia kilnojamoji paroda „Tankai Lietuvos kariuomenėje 1924-1940m.“
img

Šiemet sukanka 90 metų, kai buvo suformuotas pirmasis Lietuvos kariuomenės tankų dalinys. Šiai datai paminėti Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta kilnojamoji paroda „Tankai Lietuvos kariuomenėje 1924–1940 m.“.

null
 Lenkijoje Lietuvos kariai mokosi valdyti priešlėktuvinės gynybos sistemą GROM
img

Dar iki šių metų pabaigos Lietuvą pasieks pirmoji priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM siunta, kuri perkama siekiant apginkluoti Lietuvos kariuomenę ir sustiprinti Lietuvos kariuomenės padalinių ir objektų apsaugą nuo atakų iš oro. Mokytis, kaip dirbti su šia sistema, į Lenkiją šiuo metu yra išvykę keturi Lietuvos kariai.

 

Lietuvos kariai sistemai GROM valdyti reikiamų įgūdžių semiasi Lenkijos karinių oro pajėgų mokymo bazėje Koszaline. Per ilgiau nei savaitę truksiantį vartotojo kursą Lietuvos kariai susipažins su GROM priešlėktuvine sistema, įgis įgūdžių, reikalingų dirbti su šia ginkluote mūšio metu. Vėliau savo žinias jie perduos kitiems Lietuvos kariams, kurie konkrečiai dirbs su šia priešlėktuvinės gynybos sistema.

null
 Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Lietuvos šaulių sąjunga stiprins pilietinį ir patriotinį ugdymą
img

Lapkričio 26 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas pasirašė atnaujintą trišalę bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi šalys įsipareigoja stiprinti bendradarbiavimą ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir tautiškumą.

null
 Lietuvos karo akademijoje paminėtos Generolo Jono Žemaičio 60-osios žūties metinės
img

Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė rytinės rikiuotės metu minėjo generolo Jono Žemaičio 60-ąsiąs žūties metines. Buvęs Karo mokyklos auklėtinis ir partizaninio judėjimo vadas generolas Jonas Žemaitis, kurio vardu akademija vadinama nuo 1998 m. lapkričio 20 d., buvo sušaudytas Butyrkų kalėjime, Maskvoje, 1954 m. lapkričio 26 dieną.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media