Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 3 4 6 7
8 9 11 13
16 17 18
22 26 27 28
29 30 3 4

 

 

 

Rugpjūčio 25 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Ukrainos kariuomenės mokymų centre Desnoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės instruktorių surengtų mokymų Ukrainos kariams užbaigimo ceremonijoje.

 

12 savaičių trukmės Bazinio karinio mokymo kursus, kurie buvo skirti Ukrainos kariuomenės profesinės karo tarnybos kariams, vedė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos mobili mokymo instruktorių grupė, kurią sudarė keturi Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos kariai ir keturi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kariai.

 
 Krašto apsaugos ministras J. Olekas Kijeve dalyvavo Ukrainos nepriklausomybės 25-ųjų minėjimo metinių renginiuose
img

 

Facebook nuotraukos

Rugpjūčio 24 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas dalyvavo Ukrainos nepriklausomybės 25-ųjų metinių minėjimo renginiuose. Ministras stebėjo karinį paradą, kuriame dalyvavo ir apie 30 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, pagerbė Maidano aukų atminimą

null
 Lietuvoje lankosi JAV sausumos pajėgų sekretoriaus pavaduotojos įsigijimams, logistikai ir technologijoms
img

Rugpjūčio 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV sausumos pajėgų sekretoriaus pavaduotoja įsigijimams, logistikai ir technologijoms p. Katrina McFarland. Su viešnia susitiko krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, ministerijos Pajėgų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Darius Užkuraitis, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai. Susitikime kalbėta apie šiuo metu vykstantį glaudų JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje ir galimybes jį dar labiau plėtoti.

null
 Prasidėjo tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugpjūčio 23 d. prasidėjo tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai (OPŠKK), kurių pagrindinis tikslas – karinių oro pajėgų štabo karininkų rengimas, ugdant jų gebėjimą analizuoti ir planuoti karines oro operacijas komponento lygmeniu. 16 savaičių truksiančiuose kursuose dalyvaus 10 klausytojų: 5 Lietuvos, 3 Latvijos ir 2 Estijos karinių oro pajėgų (KOP) karininkai.

null
 Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai atliks savaitės praktiką Krašto apsaugos ministerijoje
img

Rugpjūčio 22 d. savaitės praktiką Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo du moksleiviai - Eglė Dėlkutė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Matas Ažukas iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos. Jų praktika – tai jau aštuntus metus organizuojamo projekto „Moksleiviai - į Vyriausybę“ dalis. Praktikos metu Eglė ir Matas susipažins su krašto apsaugos sistema ir jos organizavimo pagrindais.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2016 08 15-21
img

Rugpjūčio 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
 J. Olekas: „Pasirašyta sutartis dėl 88 pėstininkų kovos mašinų – tai ženklas, kad Lietuva rūpinasi savo saugumu ir investuoja į jį“
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr.srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Rugpjūčio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašyta sutartis dėl pėstininkų kovos mašinų (PKM) pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 pėstininkų kovos mašinos, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus.

 

Sutartį pasirašė Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, PKM „Boxer“ gaminančio ARTEC konsorciumo vykdantieji direktoriai Stefan Lischka ir Christoph Heuman ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos (angl. OCCAR) direktorius Tim Rowntree.

null
 
Sprendimas: Fresh Media