Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
7 8 9 10 12
14 18
26
29 2

 

Balandžio 25 d. sukanka dvidešimt penkeri metai, kai buvo įkurtas Krašto apsaugos departamentas, vėliau tapęs Krašto apsaugos ministerija ir atskirais kariniais daliniais.

 

Šia proga Lietuvos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Ožkabalių kaimas, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne minint Krašto apsaugos departamento įsteigimo 25-ąsias metines buvo pasodinti 25 ąžuoliukai.

 
 Tarnybos metu per budėjimą mirė Karinių oro pajėgų karys

Balandžio 25 dieną tarnybos metu mirė ilgametis Lietuvos karinių oro pajėgų karys gelbėtojas seržantas E.P. Karys budėjo savo tarnybos vietoje Karinių oro pajėgų Antrajame gelbėjimo ir paieškos poste Kaune.

 

Krašto apsaugos sistemos vadovybė mirusio kario artimiesiems ir tarnybos draugams reiškia nuoširdžią užuojautą.

null
 Gaižiūnų poligone vyks šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro taurei laimėti
img

Balandžio 26 dieną Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Rukloje, Jonavos raj.) vyks šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro taurei laimėti. Jose savo taiklumą išbandys apie 150 dalyvių. Varžybose kartu su kariais akies taiklumą išbandys Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, Lietuvos medžiotojai. Varžybos vyks su naujuoju Lietuvos kariuomenės taikliojo šaulio ginklu FN SCAR-H PER.

null
 Per pirmą kartą surengtas mobilizacijos pratybas į šaukimus atsiliepė planuotas rezervo karių skaičius
img

Balandžio 23 d. Lietuvoje pirmą kartą buvo testuojama Lietuvos kariuomenės mobilizacinė sistema. Buvo tikrinama kaip veikia sistema ir kokia dalis į pratybų sąrašus įtrauktų parengtojo rezervo karių atsilieps į kvietimą nurodytu laiku atvykti į šaukimo punktus.

 

Iš viso kvietimai buvo išsiųsti 1 tūkst. Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje ir Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaravusių vyrų, 2000–2008 metais baigusių privalomąją pradinę karo tarnybą ir įtrauktų į parengtojo rezervo karių sąrašus.

null
 Krašto apsaugos ministerijos pastatas (Šv. Ignoto g. 8) pirmą kartą atsivers lankytojams
img

Krašto apsaugos ministerija balandžio 25 d. pirmą kartą atvers pastato (Šv. Ignoto g. 8) Vilniuje, duris visuomenei. Dviejų ekskursijų metu lankytojai, lydimi profesionalių architektų – gidų, susipažins su unikalia šio pastato architektūra.

 

Pastatų kompleksas, kuriame įsikūrusi Krašto apsaugos ministerija, yra Vilniaus senamiestyje šalia buvusios miesto sienos Totorių vartų. Komplekse ryškūs architektūros istorijos ženklai: viduramžių miesto sienos ir pastatų fragmentai (Totorių g. 25). Naujausias šio istorinio komplekso akcentas – architektės Elenos Nijolės Bučiūtės suprojektuotas administracinis pastatas (Šv. Ignoto g. 8 ).

null
 Kariuomenės ir visuomenės šventė pirmąkart keliasi į Marijampolę
img

Pernai daugiau nei dešimt tūkstančių svečių sostinėje sulaukusi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šių metų gegužės 17 dieną kvies visus Lietuvos gyventojus į Marijampolę.

null
 Išleistas naujas popierinių karinių modelių rinkinys
img

Krašto apsaugos ministerija išleido naują leidinį mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui „Karinės lauko stovyklos įrenginių ir technikos modeliai“.

 

Leidinys supažindina su Lietuvos kariuomenės padaliniais ir jų atliekamomis funkcijomis. Jo pagrindą sudaro karinių modelių brėžiniai, iš kurių išsilankstyti visą karinę lauko stovyklą: čia yra šarvuočio M113, sunkvežimio „Mercedes-benz Unimog“, karino visureigio HMMWV, karkasinės ir pripučiamos karinių palapinių, stebėjimo bokštelio, praleidžiamojo punkto su tvora modeliai

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media