Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7 8 9 11 12
14 16 18
21 22 23 24 25 26
27 2

 

Filmuota medžiaga

 

Liepos 7 d.  Lietuvoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas generolas Raymond Odierno (Raymond Odierno).

 

Už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat ypatingus nuopelnus karybos srityje generolą valstybiniu medaliu apdovanojo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Generolas  R. Odierno taip pat susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybe.  Jis taip pat vyko Jonavos r. esantį Gaižiūnų poligoną, kur stebėjo šiuo metu vykstančias bendras JAV ir Lietuvos karių pratybas. Pratybose kariai pademonstruos oro desanto operaciją – šuolius su parašiutais iš sraigtasparnių UH-60 „Black Hawk“, kitus bendrus Lietuvos ir JAV karių veiksmus.

 

 

 
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 06 29– 07 06
img

Birželio 29–liepos 6 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo vieną kartą atpažinti ir palydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių.

null
 Paminėta Lietuvos valstybės diena
img

 

Nuotraukų  FACEBOOK galerija 

 

Liepos 6 d., minint Valstybės dieną, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės Sausumos, Karines oro ir jūrų pajėgas, Vilniaus Simono Daukanto aikštėje iškėlė Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavas.

null
 Lietuvoje lankysis JAV Sausumos pajėgų štabo viršininkas generolas R. Odierno
img

Liepos 7 d. Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vado generolo majoro Almanto Leikos kvietimu į Lietuvą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas generolas Raymond Odierno (Raymond Odierno).

 

Planuojama, generolas susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybe, vyks į Jonavos r. esantį Gaižiūnų poligoną stebėti bendrų JAV ir Lietuvos karių pratybų.

null
 Pasirašytas memorandumas, įgyvendinantis Lietuvos ir JAV sausumos pajėgų strateginio bendradarbiavimo viziją
img

Liepos 5 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas (Ben Hodges) Alytuje pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl JAV sausumos pajėgų Europoje ir Lietuvos sausumos pajėgų bendradarbiavimo 2015–2017 metais.

null
 Lietuvos karo akademijoje aptarta rezistencijos tema
img

Birželio 30 – liepos 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko tarptautinis netradicinės karybos seminaras „Rezistencija kaip nacionalinės gynybos priemonė“. Jame dalyvavo apie 60 atstovų iš Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos kariuomenių, ministerijų ir kitų institucijų.

null
 Krašto apsaugos savanorių pajėgoms vadovaus plk. ltn. Arturas Jasinskas
img

Liepos 3 d. Vilniuje vyko iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado pasikeitimo ceremonija. Penkerius metus KASP vadovavusį pulkininką Romualdą Moldarį pakeitė pulkininkas leitenantas Arturas Jasinskas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media