Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4 5 6 7
9 12 13 14
15 16 17
24 26
30 2 3 4

 

Rugsėjo 2 dieną Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius, Lenkijos įmonės MESKO generalinis direktorius Waldemaras Skowronas (Waldemar Skowron) ir MESKO kompanijos valdybos narys Piotras Jarominas (Piotr Jaromin) tarptautinėje gynybos parodoje MSPO Targi Kielce (Lenkija) pasirašė sutartį dėl artimojo nuotolio nešiojamosios priešlėktuvinės gynybos sistemų GROM Lietuvos kariuomenei pirkimo. Pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lenkijos gynybos ministerijos sekretorius Czesławas Mroczekas (Czesław Mroczek) ir Ginkluotės politikos departamento direktorius brigados generolas Włodzimierzas Nowakas (Włodzimierz Nowak).

 
 Lietuvos kariuomenės mokykloje mokslus pradėjo kariai iš Ukrainos ir kitų šalių partnerių
img

Nuo rugsėjo 1 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune dešimt karių iš Ukrainos ir septyni kariai iš Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos pradėjo mėnesio trukmės tarptautinį instruktoriaus kursą.

 

Pagrindinis šio kurso tikslas – suteikti klausytojams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas. Kurso programa sudaryta pagal Lietuvos krašto apsaugos ministerijos nustatytus reikalavimus, įvertinus šių dienų ne NATO šalių kariuomenių poreikius ir NATO šalių ir Lietuvos kariuomenės sukauptą patirtį.

null
 Į misiją Afganistane išlydėta dvyliktoji Lietuvos nacionalinės paramos elemento pamaina
img

Rugsėjo 2 d. į NATO vadovaujamą tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją Afganistane išlydėta dvyliktoji Lietuvos nacionalinės paramos elemento pamaina (NPE-12), kuri rūpinsis ne tik Afganistane dislokuotų Lietuvos karių logistiniu aprūpinimu, bet ir tęs ankstesnės grupės pradėtą naudotos karinės technikos ir kitų  materialinių vertybių pargabenimą į Lietuvą.

null
 Ukrainos kariuomenei perduota Lietuvos materialinė parama
img


Rugsėjo 2 d. iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose Karinių oro pajėgų orlaiviu C-27J „Spartan" išskraidinta Ukrainos kariuomenei skirta materialinė parama perduota Ukrainos gynybos ministerijos ir Gynybos štabo atstovams. Krovinį sudaro 4,5 t Krašto apsaugos ministerijos skirtų sauso maisto davinių ir medicinos priemonių ir apie 580 kg VšĮ „Aspectus Memoria" surinktos materialinės paramos.

Šis Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio C -27J „Spartan" skrydis buvo užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl į lėktuvą buvo priimami tik būtiniausi visuomeninės organizacijos surinkti daiktai – maisto produktai, medikamentai, miegmaišiai ir kt.

null
 Krašto apsaugos ministerijos komentaras dėl materialinės paramos Ukrainai

Krašto apsaugos ministerija laikosi savo įsipareigojimų ir kartu su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama, kurią sudaro sauso maisto daviniai ir medicinos priemonės, nuskraidins į Ukrainą 500 kilogramų VšĮ „Aspectus Memoria“ surinktos materialinės paramos pagal iš anksto su šia įstaiga suderintas sąlygas.

null
 Baltijos oro erdvėje patruliuos Portugalijos, Kanados, Vokietijos ir Nyderlandų Karalystės kariai
img

Daugiau nuotraukų KAM FACEBOOK

 

Vaizdo medžiaga (aut. - srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

„Šiandien Jungtinės Karalystės ir Lenkijos kariai baigia keturis mėnesius trukusią NATO Oro policijos misiją Baltijos šalyse. Įgijome labai daug vertingos patirties. Ir, nors dabar mūsų kariai išvyksta, galiu drąsiai sakyti – esame labai arti. Jums tereikia pakviesti ir mes iškart atskrisime“, – Baltijos šalių oro erdvės saugumo perdavimo ceremonijoje sakė Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų vadavietės vado pavaduotojas generolas leitenantas Gregas Bagwellas (Greg Bagwell).

null
 Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „ Kuršis“ dalyvaus NATO viršūnių susitikimo Velse renginiuose
img

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“ (M54), vadovaujamas kapitono leitenanto Nedo Ignatavičiaus, dalyvaus NATO aukščiausio lygio susitikimo, vyksiančio rugsėjo 4–5 dienomis, Velse ( Jungtinė Karalystė), renginiuose.

 

Rugsėjo 4–8 dienomis „Kuršis“ švartuosis Kardifo jūrų uoste. Į šį Jungtinės Karalystės uostą, demonstruodami NATO sąjungininkų stiprybę ir vienybę, taip pat atplauks laivai iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Prancūzijos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media