Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
7 8 9 12
14 15 17 18 19
21 22 23 27
28 29 30 1 2 3

 

 

Lietuva dalyvaus kuriant Jungtinės Karalystės vadovaujamas aukštos parengties septynių valstybių Jungtines ekspedicines pajėgas (angl. Joint Expeditionary Force, JEF). Šioms pajėgoms, skirtoms kovai su neprognozuojamais šių dienų iššūkiais, galės būti mobilizuojama iki 10 tūkst. karių, tarp jų ir Lietuvos.

 

 
 Aviacijos bazėje Šiauliuose – jau visi trys naujieji Lietuvos kariuomenės įsigyti sraigtasparniai
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose - jau visi trys Lietuvos kariuomenės įsigyti naujieji sraigtasparniai „Eurocopter“ AS365N3+ „Dauphin“. Naujieji sraigtasparniai užduotims vykdyti dar nėra skiriami, jie kol kas naudojami treniruočių skrydžiams. Pirmąjį sraigtasparnį gamintojai Lietuvos kariuomenei perdavė šių metų birželį, antrasis Šiauliuose nusileido šių metų spalį, o trečiasis – lapkritį.

null
 Londone aptarta galimybė siųsti Jungtinės Karalystės karius pratyboms į Baltijos šalis
img

Lapkričio 30 d. Londone vykusiame trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministrų susitikime krašto apsaugos ministras Juozas Olekas daugiausiai dėmesio skyrė saugumo situacijai Baltijos jūros regione, Artimuosiuose Rytuose ir Europoje aptarti. Ministrai taip pat kalbėjo apie bendras iniciatyvas su JK ir NATO, siekiant užtikrinti saugumą Baltijos šalyse.

null
 Lietuvos likimas Pirmojo pasaulino karo metais nagrinėjamas tarptautinėje mokslinėje konferencijoje
img

Gruodžio 3 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuva. 1914–1918 metai“.

 

Konferencijoje Pirmojo pasaulinio karo laikotarpį nagrinės Lietuvos istorikai, pranešimus skaitys svečiai iš Italijos, Latvijos ir Ukrainos. Taip pat dalyaus ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 11 23 – 2015 11 29
img

Lapkričio 28 d. Baltijos valstybių oro erdvėje budintys NATO oro policijos naikintuvai atpažino ir lydėjo Rusijos karinį transporto orlaivį IL-76, skridusį tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros be iš anksto pateikto skrydžio plano, įjungtu autoatsakikliu. Orlaivis palaikė ryšį su skrydžių valdymo centrais.

null
 Prasidėjo atranka į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją
img

Jaunuoliai, norintys kitais mokslo metais studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, jau gali pradėti registruotis Atrankos centre ir laikyti profesinio tinkamumo testą. Tik išlaikę testą asmenys įgis teisę toliau dalyvauti priėmime į studijas.

 

Registracija ir dalyvavimas profesinio tinkamumo teste – tai pirmas žingsnis, stojant į šią aukštąją mokyklą.

null
 Oficialiai pažymėta naujiems kariniams radarams skirtos infrastruktūros statybos pradžia
img

Vaizdo medžiaga. Aut. Lukas Kalvaitis

 

„Pažymime labai svarbų žingsnį modernizuodami Lietuvos kariuomenę. Pradedame naują Lietuvos oro erdvės stebėjimo ir gynybos sistemos stiprinimo etapą. Šis ir kiti vykdomi labai svarbūs ginkluotės ir karinės technikos įsigijimo ir modernizavimo projektai Lietuvos kariuomenę perkelia į naują kokybės lygmenį“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas apie karinės infrastruktūros, reikalingos naujiems kariuomenės tolimojo siekio radarams įrengti, statybų pradžią.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media