Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 3
4 7 8 9 10
13 14 16 17
24
26 27 28 29 30
3 4 5 6 7

 

Rugpjūčio 20 d. Afganistane viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Afganistano gynybos viceministru Enayatullah Nazari ir finansų viceministru Shafiqu Ahmadu Qarizada (Shafiq Ahmad Qarizada) aptarė tolesnio Lietuvos ir Afganistano bendradarbiavimo perspektyvas.

 

 
 Tarptautinėje jaunųjų šaulių ir vaikų stovykloje Lietuvoje vieši jaunimas iš Ukrainos
img

Rugpjūčio 18–23 d. Tauragėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, įsikūrusioje tarptautinėje jaunųjų šaulių ir jaunimo vasaros stovykloje karu su lietuviais dalyvauja ir svečiai iš Ukrainos – 21 ukrainietis. Iš viso stovykloje poilsiauja daugiau nei 100 jaunuolių nuo 8 iki 16 metų.

 

Lietuvoje viešintys ukrainiečiai – tai Ukrainos kariuomenėje ir pasienio tarnyboje tarnaujančių ir koviniuose veiksmuose dalyvaujančių karių, sužeistų karių ir Krymo pabėgėlių vaikai, atvykę iš Žitomiro, Kijevo ir Lvovo.

null
 Akredituotas naujasis Vokietijos gynybos atašė Lietuvai
img

Rugpjūčio 21 d. Vokietijos gynybos atašė Lietuvai pasikeitimo ceremonijos metu Krašto apsaugos ministerijoje kadenciją baigusį pulkininką leitenantą Achimą Neitzertą (Achim Neitzert) pareigose pakeitė naujasis gynybos atašė Lietuvai komandoras Thomas Hackenas (Thomas Hacken).

null
 Vyriausybė leido taikyti viešųjų pirkimų išimtis įsigyjant pėstininkų kovos mašinas
img

Lietuvos Vyriausybė nutarė, kad Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo nustatyta tvarka vykdant Lietuvos kariuomenei skirtų pėstininkų kovos mašinų pirkimą, taptų prieinama įslaptinta informacija, kurios atskleidimas prieštarautų esminiams valstybės saugumo interesams. Atsižvelgiant į tai ir siekiant apsaugoti valstybės saugumo ir gynybos srities interesus, šiam pirkimui numatyta taikyti minėto įstatymo išimtis.

null
 Krašto apsaugos atstovai su JAV generolu aptarė bendradarbiavimą transportavimo ir logistikos srityje
img

Krašto apsaugos ministerijos vadovybė su JAV generolu aptarė bendradarbiavimą transportavimo ir logistikos srityje

Rugpjūčio 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV gynybos departamento Transportavimo valdybos (angl. sutr. TRANSCOM) vadas generolas Paulas J. Selva (Paul J. Selva).

 

Su svečiu susitiko krašto apsaugos viceministro Marijaus Veličkos vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovų grupė. Susitikimo metu viceministras M. Velička gen. P. J. Selva padėkojo už JAV paramą siunčiant karius Lietuvos ir kitų Baltijos valstybes saugumui po Ukrainos įvykių sustiprinti.

null
 Minimos kario savanorio, laisvės gynėjo Artūro Sakalausko 23–osios žūties metinės
img

Rugpjūčio 21 d., ketvirtadienį, Vilniuje vyks renginiai, skirti paminėti kario savanorio ir Parlamento gynėjo Artūro Sakalausko 23-ąsias žūties metines. Minėjimo renginiai jau ankščiau šį mėnesį vyko ir A. Sakalausko gimtinėje Alytuje.

null
 Krašto apsaugos ministro J. Oleko vadovaujama delegacija lanko Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius
img

 

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir ji lydinti Lietuvos atstovų delegacija atvyko į Afganistaną, kur aplankys NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) operacijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius.

 

Afganistane taip pat planuojami Lietuvos delegacijos susitikimai su Afganistano gynybos ir finansų ministerijos, NATO ISAF ir Jungtinių Tautų paramos misijos vadovybe. Susitikimų metu planuojama aptarti saugumo situaciją Afganistane, Lietuvos karių dalyvavimo naujoje NATO misijoje „Tvirta parama“ Afganistane po 2014 metų galimybes ir kitus klausimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media