Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 3
4 7 8 9 10
13 14 16 17
24
30
3 4 5 6 7

 

Rugpjūčio 29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose leisis šeši Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“. Su jais atvyks 70 karių kontingentas. Tai bus antras kartas, kai šios šalies kariai patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje. Portugalija nuo rugsėjo 1 d. perima NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Lenkijos karinių oro pajėgų.

 
 Ministras J. Olekas su Turkijos ambasadore aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
img

Rugpjūčio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su naujai paskirta Turkijos ambasadore Lietuvai Aydan Yamancan aptarė padėtį Ukrainoje, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Velse ir kitus dvišalių santykių klausimus gynybos srityje.

null
 Vasaros pabaigoje priesaiką Lietuvai duos per 140 karių
img

Rugpjūčio 29 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje kario priesaiką ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei duos per 140 kariuomenės naujokų. Iškilmingoje priesaikos ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, pajėgų ir dalinių vadai, karių artimieji ir kt.

null
 Pilietinės gynybos centras bus sujungtas su Mobilizacijos departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos
img

Rugpjūčio 27 d. Vyriausybė pritarė, kad prie Krašto apsaugos ministerijos veikiantis Pilietinės gynybos centras būtų integruotas į Mobilizacijos departamentą prie ministerijos. Šios dvi įstaigos sujungtos siekiant stiprinti piliečių pasirengimą valstybės gynybai, pilietinį, tautinį ir patriotinį ugdymą.

 

„Pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje parodė, kad valstybės piliečių valia priešintis ir patiems ginti savo valstybę yra vienas iš stipriausių ginklų. Piliečių rengimas mobilizacijai ir jų pilietinis bei patriotinis ugdymas yra orientuoti į tą patį tikslą – parengti Lietuvos Respublikos piliečius, ūkio subjektus ir valstybės institucinę sistemą visuotinei ir besąlygiškai valstybės gynybai,“ – teigia Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
 Pirmoji Karo akademijos laida kviečia į 20-ųjų akademijos baigimo metinių minėjimą
img

Rugsėjo 5 d. pirmoji Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos laida kviečia į 20-ųjų Lietuvos karo akademijos baigimo metinių minėjimą. Į renginį kviečiami buvę studijų draugai ir dabar studijuojantys kariūnai, Akademijos vadovybė, darbuotojai, dėstytojai ir kiti mokslinės bendruomenės nariai.

null
 Į Afganistaną išlydėta dešimtoji Lietuvos specialiosios misijos apsaugos vadovo karių grupė
img

Rugpjūčio 27 d. Kauno įgulos ramovėje krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Operacijų valdybos viršininkas pulkininkas Egidijus Karvelis į tarptautinę misiją Afganistane išlydėjo dešimtąją karių grupę, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

null
 Lietuvos kariuomenė atnaujino sutartį dėl orlaivių „Spartan“ techninio aptarnavimo paslaugų
img

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas su Italijos bendrovės „Alenia Aeronautica S.p.A.“ atstovu Davidu Brigante (David Brigante) atnaujino sutartį dėl Lietuvos kariuomenės orlaivių C-27J „Spartan“ techninio aptarnavimo paslaugų teikimo.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media