Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
7 8 9 10 12
14 15 16 18
21 26
29 2

 

Jau šią savaitę 1 tūkst. Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo karių iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės apskričių gaus šaukimo pranešimus balandžio 23 d. atvykti į nurodytus šaukimo punktus. Per vieną dieną vyksiančias mobilizacijos pratybas bus sutikslinami rezervo karių asmeniniai duomenys ir tikrinama sveikatos būklė tinkamumui privalomajai karo tarnybai dalinės mobilizacijos atveju nustatyti.

 
 Krašto apsaugos ministro siūlymai dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo
img

Balandžio 1 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pristatė siūlymus dėl Karo prievolės įstatymo pakeitimo. Ministro siūlymams dar turi pritarti Seimas.

null
 Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašys bendradarbiavimo sutartį
img

Balandžio 2 d. Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos parolimpinis komitetas pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Sutartį, kuria šalys įsipareigoja bendradarbiauti, siekdamos ugdyti pilietinę visuomenę, atsakomybę už savo šalį, skatinti fizinį aktyvumą, rūpintis vaikų ir jaunimo socializacija ugdant nacionalines vertybes, pilietiškumą ir patriotiškumą, pasirašys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.

null
 Pratyboms į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės žvalgai
img

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą kovo 31 d. atvyko kariai iš Portugalijos. Apie 140 portugalų žvalgų kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalinių žvalgais dalyvaus bendrose pratybose. Portugalijos kariuomenės žvalgų kuopos kariai atskrido į Kauno tarptautinį oro uostą, o apie 40 vienetų karinės technikos artimiausiomis dienomis bus atgabenti per Klaipėdos jūrų uostą.

null
 Lietuvos keliais judės Lietuvos ir JAV kariai su karine technika
img

Balandžio 2 d., besiruošiant bendroms Lietuvos ir JAV karių pratybos Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, Lietuvos keliais judės karinė technika. Į Pabradę karinė technika bus gabenama iš nuolatinės dislokacijos vietos Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono Rukloje.

null
 Bus sudaryta komisija karo prievolininkų prašymams atlikti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą nagrinėti
img

Krašto apsaugos ministerija kviečia įvairias asociacijas, tradicines religines bendruomenes, religines bendrijas ir aukštąsias mokyklas teikti atstovų kandidatūras dalyvauti atrankoje į karo prievolininkų prašymų atlikti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą nagrinėjimo komisiją. Alternatyvioji krašto apsaugos tarnyba – dėl religinių ar pacifistinių įsitikinimų su ginklu negalinčių tarnauti karo prievolininkų tarnyba, alternatyvi privalomajai karo tarnybai.

null
 Savanoriškai privalomąją karo tarnybą norintis atlikti Ignas: „Noriu išmokti kariškos drausmės ir būti pasiruošęs ginti savo gimtąją šalį“
img

Kovo 27 d. paskelbus, kad šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradedamas gegužės 11 d., į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius jau atėjo pirmieji jaunuoliai, savanoriškai norintys atlikti nuolatinę devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Iki šios dienos prašymus atlikti karo tarnybą jau yra pateikę 32 kandidatai, iš jų dvi merginos. Šiuo metu daugiausiai norinčių atlikti karo prievolę yra Vilniaus ir Šiaulių regionuose.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas asmenuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media