Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Pašalpos

Išeitinės pašalpos

 

Profesinės karo tarnybos kariams išeitinė pašalpa mokama šiais atvejais:

◦ kai su kariu nutraukiama profesinės karo tarnybos sutartis vadovybės iniciatyva arba valia ne dėl kario kaltės, pavyzdžiui, likviduojant dalinį, tarnybą, mažinant karių skaičių, nustačius, kad karys negali atlikti pareigų dėl sveikatos būklės, neturi reikiamos kvalifikacijos ir pan., o išleidžiamas į atsargą karys neturi teisės į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją;
◦ kai kariui sukanka išleidimo į atsargą amžius, o išleidžiamas į atsargą karys neturi teisės į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją;
◦ kai baigiasi terminuota profesinės karo tarnybos sutartis, o išleidžiamas į atsargą karys neturi teisės į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją.

Šiais atvejais mokamos išeitinės pašalpos dydis priklauso nuo kario tarnybos krašto apsaugos sistemoje stažo:

◦ turintiems iki 5 metų stažą, mokama 1 mėn. tarnybinio atlyginimo dydžio pašalpa;
◦ turintiems didesnį kaip 5 metų stažą – 2 mėn. tarnybinių atlyginimų dydžio pašalpa;
◦ turintiems didesnį kaip 10 metų stažą – 3 mėn. tarnybinių atlyginimų dydžio pašalpa;
◦ turintiems didesnį kaip 15 metų stažą – 4 mėn. tarnybinių atlyginimų dydžio pašalpa.

 

Kai su kariu nutraukiama profesinės karo tarybos sutartis vadovybės iniciatyva arba valia ne dėl kario kaltės, tačiau išleidžiamas į atsargą karys turi teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją, jam išmokama 2 mėn. tarnybinių atlyginimų dydžio išeitinė pašalpa neatsižvelgiant į tarnybos krašto apsaugos sistemoje stažą.

Visiems kariams, su kuriais nutraukiama profesinės karo tarnybos sutartis ne dėl jų kaltės ir apie tai jų iš anksto neįspėjus, mokama 1 mėn. tarnybinio atlyginimo dydžio, o kariui, auginančiam vaiką iki 14 metų, mokama 2 mėn. tarnybinių atlyginimų dydžio papildoma kompensacija.

 

Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme (40 str.)

 

Materialinės pašalpos

 

Profesinės karo tarnybos (toliau – PKT) kariai, Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai valstybės tarnautojai (toliau - statutiniai valstybės tarnautojai), kurių materialinė būklė yra sunki dėl jų pačių ligos, šeimos narių (sutuoktinio, vaiko (įvaikio), motinos, tėvo (įmotės, įtėvio) ligos ar mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo, gali gauti iki 5 MMA (minimali mėnesinė alga; šiuo metu siekia 800 Lt) dydžio materialinę pašalpą. Kariui, statutiniam valstybės tarnautojui mirus, materialinė pašalpa išmokama jo šeimos nariui.

 

Informacija atnaujinta 2013.10.01
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media