Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Švedijos kariuomenės vadas: „Norime užtikrinti, kad Baltijos regionas būtų saugesnis“

2011.09.29
image

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešintis Švedijos kariuomenės vadas generolas Sverkeris Goransonas (Sverker Göranson) Krašto apsaugos ministerijoje susitiko su ministre Rasa Juknevičiene ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi.

 

Kalbėdamas apie Šiaurė ir Baltijos regiono saugumą, generolas S. Goransonas sakė, kad regione iškilus saugumo problemoms, pavieniui valstybės jų neišspręstų. Pasak generolo, norėdamos spręsti problemas, regiono šalys turėtų dirbti kartu.

 

Švedijos kariuomenės vado ir Lietuvos krašto apsaugos vadovybės susitikime buvo aptartos sritys, kuriose Šiaurės ir Baltijos šalys jau sėkmingai bendradarbiauja: karinio mokymo, Baltijos jūros išminavimo, aprūpinimo ir kitos. Švedijos kariuomenės vadas pateikė pavyzdį, kad Baltijos šalys dalijais informacija ieškodamos minų Baltijos jūroje.

 

Taip pat buvo aptartos bendradarbiavimo plėtotės perspektyvos, tarp jų – organizuojant bendras pratybas, leisiančios šalims pasiruoši veikti kartu iškilus grėsmėms. „Siekdami geresnio sąveikumo, mes turime būti tikri, kad treniruojamės vienodai“, – sakė gen. S. Goransonas ir pabrėžė, jog šiam tikslui buvo įkurtas ir Baltijos gynybos koledžas, kurio veiklą remia Lietuva ir Švedija. „Sugebėjimas veikti kartu nėra susijęs vien tik su technine problematika, šiuo atveju nemažiau svarbu yra ir žmogiškais faktorius“, – sakė generolas.

 

Vizito Lietuvoje metu Švedijos kariuomenės vadas taip pat lankėsi Energetinio saugumo centre Vilniuje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione ir Karinėse jūrų pajėgose Klaipėdoje.

 

Lietuvą ir Švediją sieja glaudus dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje. Švedija buvo tarp pirmųjų šalių, kurios pradėjo bendradarbiauti su nepriklausomybę atgavusia Lietuva ir yra parėmusi daugelį Lietuvos kariuomenės materialinio aprūpinimo ir mokymo projektų. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms Švedija perdavė pėstininkų, inžinerinės ginkluotės ir technikos, Oro gynybos batalionui – priešlėktuvinės ginkluotės, Karo medicinos tarnybai padėjo steigti sveikatos priežiūros centrus ir perdavė įrangos, taip pat padėjo kurti Jūros ir pakrančių stebėjimo sistemą.

 

Švedija finansuoja Lietuvos karių ir civilių mokymus Švedijos karinio mokymo įstaigose, Baltijos gynybos koledže Švedijos kariuomenės atstovas užima koledžo komendanto pavaduotojo pareigas.

 

Perduodami įvairią karinę techniką, švedai į Lietuvą siunčia ir savo karinius specialistus, kurie instruktuoja ir apmoko lietuvių karius, kaip naudoti gautą įrangą ir ginkluotę, teikia konsultacijas įsigijimų ir įrangos priežiūros srityje.

 

Alfredo Pliadžio (KAM) ir Antano Brenciaus (KJP) nuotraukos.

2011-09-30 10:10

simas

Gal ka nors naudingo ir materialaus is svedu gausim?Nes patys panasu nieko taip ir nenusipirksim "taupydami".
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media