Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Specialiųjų operacijų eskadrono „Aitvaras“ kariams – apdovanojimai

2011.09.27
image

Rugsėjo 26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų eskadrono „Aitvaras“ karius, dalyvavusius tarptautinėje misijoje Afganistane, už nuopelnus ir pasižymėjimą misijos metu apdovanojo medaliais bei padėkomis.

 

„Aitvarai, dėkoju jums už jūsų drąsą, ryžtą ir stiprybę vykdant jums pavestas užduotis misijos Afganistane metu, – eskadrono „Aitvaras“ kariams apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu dėkojo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. – Perduokite padėką ir savo šeimų nariams, artimiesiems, kurie jus remia ir palaiko jūsų tarnybos metu ir laukia grįžtančių“.

 

„Lietuvos kariuomenė penkiolika metų dalyvaudama tarptautinėse operacijose įgijo daug patirties, savo profesionalumu užtarnavo sąjungininkų ir partnerių pasitikėjimą,“ – sakė gen. ltn. A. Pocius. „Džiaugiuosi matydamas jus sugrįžusius sveikus ir gyvus. Jūsų sukaupta patirtis, išmoktos pamokos, įgytos žinios bus nepaprastai svarbios rengiant kitus Lietuvos karius. Jūs verti būti išdidūs, nes padarėte tai, ko iš jūsų tikėjomės – pavyzdingai ir atsakingai atlikote savo pareigą ir įvykdėte visas jums iškeltas užduotis,“ – ceremonijos metu pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Lietuvos specialiųjų operacijų eskadrono kariai NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) misijoje Afganistane – nuo 2007 metų. Misijos metu kariai atlieka platų spektrą užduočių: dalyvauja susitikimuose su vietos valdžios atstovais, prisideda sprendžiant valdymo ir administravimo šalyje klausimus, vykdo įvairias kovines užduotis.

 

Nuo 2003 metų specialiąsias operacijas vykdantys Lietuvos kariuomenės daliniai buvo sujungti į bendrą padalinį, kurį sudarė Ypatingos paskirties tarnybos, Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono ir Kovinių narų tarnybos kariai. Kaip atskira Lietuvos kariuomenės rūšis Specialiųjų operacijų pajėgos veikia nuo 2008 metų. Siųsdama Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronus į tarptautinę misiją Afganistane Lietuva prisideda prie bendros NATO saugumo politiko taip stiprindama tiek savo, tiek tarptautinį saugumą.

 

KAM archyvo nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media