Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Žinių archyvas (2011 - 09)

Ministerijoje – trišalis susitikimas dėl bendros brigados steigimo
2011.09.27
img

Rugsėjo 27 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko trišalis steigiamos Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG ekspertų darbo susitikimas.

 

Į susitikimą atvyko visų trijų šalių delegacijos, sudarytos už gynybos ministerijų, gynybos ir sausumos pajėgų štabų atstovų. Susitikime svarstytos trišalės brigados steigimo sutarties projekto nuostatos, aptartos projekto plėtojimo ir brigados veiklos detalės.

null
PAG stovykloje – afganistaniečių mugė
2011.09.26
img

Rugsėjo 24 d. Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusioje Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje kelioms valandoms buvo atidaryta afganistanietiška mugė. Mugėje vietos gyventojai atsivežė ir prekiavo Afganistano kultūrą atspindinčiais rankdarbiais: raštuotomis pirštinėmis, skaromis, siuvinėtomis staltiesėmis, rankų darbo kilimais, tradiciniais papuošalais, tautiniais drabužiais.

null
Čagčarano miesto ligoninei perduota įranga ir medikamentai
2011.09.26
img

 

Rugsėjo 25 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai Čagčarano miesto ligoninei perdavė medikamentų ir medicininių priemonių, kurių įsigijimą finansavo JAV karinis fondas (angl. CERP).

null
Ministrė atsisveikino su kadenciją baigiančiu Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvoje
2011.09.26
img

Rugsėjo 26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė padėkojo kadenciją baigiančiam Prancūzijos ambasadoriui Francois Laumonier už aktyvų darbą Lietuvoje ir ypač už įdėtas pastangas plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje.

 

Krašto apsaugos ministerijoje vykusiame susitikime ministrė ir ambasadorius taip pat aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir perspektyvas.

null
Savaitgalį Pabradės poligone vyko jungtinis karių savanorių ir žurnalistų žygis
2011.09.25
img

Kariuomene besidomintys žurnalistai, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto ir Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų studentai rugsėjo 23–24 d. dalyvavo tradiciniame žurnalistų žygyje, kurį surengė Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP). Šiuometinio žygio tikslas – supažindinti ir populiarinti visuomenėje savanorių karo tarnybą, suteikiančią galimybę pasirengti krašto gynybai ir suderinti kario tarnybą su civiline karjera.

null
Trakuose vyko IV tarptautinis viduramžių riterių turnyras
2011.09.25
img

Vaizdo medžiaga

Rugsėjo 24 d. Trakų salos pilyje vyko IV tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Šiais metais dėl kalavijo susikovė riteriai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos klubų. Turnyre lietuviams ir užsienio svečiams buvo parodytos senos XIV a. Lietuvos karybos tradicijos, pristatyta viduramžių Lietuvos kariuomenė.

null
Panerių memoriale pagerbtas Lietuvos žydų genocido aukų atminimas
2011.09.24
img

Rugsėjo 23 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvavo Panerių memoriale vykusioje Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės vardu jie padėjo gėlių vainiką genocido aukoms atminti.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Planuojant ES pajėgumus, regioninis bendradarbiavimas yra esminis”
2011.09.23
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė rugsėjo 22 – 23 dienomis dalyvauja Vroclave (Lenkija) vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime.

 

Ministrė rugsėjo 23 d. įvykusiuose Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų pusryčiuose kalbėjo apie Lietuvos gynybos srities aktualijas: karo prievolės įstatymo priėmimą bei įgyvendinimą, siekį stiprinti ryšį tarp kariuomenės ir visuomenės. 

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Remiame Lenkijos pastangas intensyvinti dialogą su Rytų partneriais”
2011.09.23
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė rugsėjo 22 – 23 dienomis vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime dėkojo šį pusmetį ES pirmininkaujančiai Lenkijai už siekį stiprinti dialogą su Rytų partneriais.

 

„Remiame Lenkijos pastangas intensyvinti dialogą su Rytų partneriais. Vienas strateginių Lietuvos prioritetų Europos Sąjungoje yra ES santykių su Rytų partnerėmis stiprinimas, įskaitant ir bendradarbiavimą bendros saugumo gynybos politikos srityje“, – kalbėjo R. Juknevičienė susitikime.

null
Atsargos kariams, taip pat ir privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusiems jaunuoliams, bus apmokamos studijos
2011.09.22

Į atsargą išleistiems kariams, taip pat ir privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusiems jaunuoliams, bus apmokamos studijos – tą numato Karo prievolės ir Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymų pataisos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media