Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: JAV yra Lietuvos saugumo garantas

2011.09.27
image

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė rugsėjo 27 d. Vilniuje susitikusi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kongreso nariu Džonu M. Šimkumi (John M. Shimkus) pabrėžė, kad Lietuvos partnerystė su JAV yra šalies saugumo garantas.

 

„Labai džiaugiuosi, kad esame nemažai pasiekę karinio bendradarbiavimo su JAV srityje“, – sakė ministrė. Jai pritardamas Kongreso narys antrino, kad Lietuvoje niekas neturėtų abejoti JAV saugumo garantijomis. „Abiejų šalių finansiniai sunkumai tik dar labiau skatina pasikliauti vieni kitais“ - teigė Džonas M. Šimkus.

 

Su Lietuvoje viešinčiu kongresmenu Dž. M. Šimkumi krašto apsaugos ministrė aptarė NATO ir JAV buvimo regione svarbą, saugumo situaciją kaimynystėje, kalbėjosi apie energetinio saugumo aktualijas.

 

„Mūsų Vyriausybei ypatingai svarbi JAV parama siekiant energetinės nepriklausomybės“, - teigė ministrė R. Juknevičienė.

 

JAV kongreso narys Dž. M. Šimkus vadovauja į Lietuvą atvykusiai JAV Komercijos departamento sertifikuotai prekybos misijai. Šios misijos tikslas – siekti, kad skirtinguose verslo sektoriuose būtų sudaryti konkretūs prekybos sandoriai tarp misijoje dalyvausiančių JAV ir Lietuvos įmonių. Vizito metu Kongreso narys Dž. M. Šimkus susitiks su aukščiausiais Vyriausybės pareigūnais.

 

Dž. M. Šimkus yra JAV deleguotas į NATO parlamentinę asamblėją. Kongresmenas yra lietuvių kilmės, todėl ypatingai domisi Rytų Europos aktualijomis.

 

 

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 5 273 5520, mob. tel. 8 640 45376.

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media