Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Krašto apsaugos ministrė pakvietė Švediją naudotis Lietuvos geležinkelio teikiamu tranzitu

2011.09.28
image

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė rugsėjo 29 d. susitiko su Švedijos kariuomenės vadu generolu Sverkeriu Goransonu (Sverker Goranson) ir pakvietė Švediją naudotis Lietuvos geležinkelio teikiamu tranzitu gabenant krovinius iš Afganistano. Švedijos kariuomenės vadas teigė esantis susidomėjęs šiuo siūlymu ir būtinai jį parvešiantis svarstyti į Švediją.

 

„Mes norime dar glaudesnio bendradarbiavimo tarp Specialiųjų operacijų pajėgų, pratybose ir mokymuose, taip pat formuojant ES Šiaurės kovinę grupę“, – sakė R. Juknevičienė. Ministrė pakvietė Švediją aktyviau dalyvauti Lietuvoje organizuojamose regioninėse pratybose. Pasak jos, svarbu ieškoti ir naujų bendradarbiavimo galimybių energetinio, kibernetinio saugumo srityse.

 

Susitikime ministrė taip pat išreiškė padėką už įvairią Švedijos suteiktą paramą Lietuvos kariuomenei, o tikros partnerystės išraiška įvardijo Švedijos technologinę paramą ir dalyvavimą NATO Baltijos šalyse rengiamuose karinių oro pajėgų mokymuose.

 

Gen. S. Goranson teigė, jog „bendradarbiavimas tarp šalių, esančių aplink Baltijos jūrą, yra Švedijos prioritetas“. pasak generolo, Šiaurės-Baltijos regiono vienybės siekis tampa dar reikšmingesnis, kuomet regione vis gausėja ekonominių ir finansinių veiksnių.

 

Susitikime su krašto apsaugos ministre buvo paliesti ir Rytų partnerysčių klausimai.

 

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešintis Švedijos kariuomenės vadas Krašto apsaugos ministerijoje taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, lankėsi  Vilniuje esančiame Energetinio saugumo centre,  taip pat Karinėse jūrų pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione Klaipėdoje. 

 

Afredo Pliadžio (KAM) nuotraukos.

2013-08-03 12:36

Yoomi

It's great to find somoene so on the ball
2013-08-01 06:57

Polo

Ah yes, nicely put, eveeoynr.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media