Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotojas

2011.09.28
image

Rugsėjo 27 d. Lietuvoje besilankantis NATO Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotojas (angl. DSACEUR – Deputy Supreme Allied Commander Europe) generolas Richardas Shirreffas (Richard Shirreff) susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, Lietuvos kariuomenės atstovais.

 

Darbinių susitikimų metu buvo aptartas poreikis tęsti NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių. Taip pat buvo kalbėta apie tarptautines operacijas, ypatingą dėmesį skiriant misijai Afganistane, NATO mokymus Baltijos regione.

Susitikusi su gen. R. Shirreffu krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė NATO oro policijos svarbą Baltijos šalyse. „Norėtume, kad ši misija Baltijos šalyse būtų nuolatinė“, - sakė ji. Pasak vyriausiojo sąjungininkų pajėgų vado Europoje pavaduotojo aukščiausias prioritetas Aljanse yra NATO 5-asis straipsnis, kuris yra jo narių saugumo garantas „Oro policijos misija yra labai sėkminga, NATO yra čia, kad gintų visus savo sąjungininkus, atsižvelgiant į NATO 5-ąjį straipsnį, kuris yra NATO pagrindas. Šia prasme NATO oro policijos misija yra puikus rezultatas“, – kalbėjo gen. R. Shirreffas.

 

Susitikimuose taip pat buvo aptarta tarptautinė operacija Afganistane bei atsakomybės perdavimo procesas. Gen. R. Shirreffas dėkojo Lietuvai už indėlį Afganistane. „Mes aptarėme Lietuvos įsipareigojimus ir aš norėčiau padėkoti už reikšmingą indėlį, kurį Lietuva skiria misijai Afganistane, Goro provincijoje ir kitur, kur Lietuvos kariai yra dislokuoti“ – sakė svečias ir priminė, kad jam yra tekę vadovauti Lietuvos kariams tarnybos tarptautinėje operacijoje Irake metu. Jis gyrė Lietuvos karių kovinius gebėjimus.

 

Susitikęs su Krašto apsaugos ministre ir Lietuvos kariuomenės vadu vyriausiojo sąjungininkų pajėgų vado Europoje pavaduotojas patikino, kad Lietuvos indėlis į NATO operacijas labai gerai vertinamas. Svečias pažymėjo, kad būdama nedidelė valstybė Lietuva įneša svarbų indėlis į NATO operacijas. Gen. R. Shirreffas atkreipė dėmesį Lietuvos įsipareigojimai atsižvelgiant į šalies dydį ir ginkluotųjų pajėgų dydį yra labai reikšmingi. Taip pat kalbėjo apie pokyčius Afganistano Goro provincijoje, akcentuodamas atsakomybės perdavimo Afganistano saugumo pajėgoms proceso svarbą.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius pabrėžė, kad galimybė vykdyti NATO pratybas yra svarbi Baltijos regione yra svarbi Lietuvai. „NATO pratybos leidžia mums įvertinti savo galimybes priimti sąjungininkų pajėgumus“ – sakė gen. ltn. A. Pocius.

 

Kalbant apie perspektyvas rengti NATO pratybas Baltijos šalyse gen. R. Shirreffas įžvelgė naudos sąjungininkams, kurie norėdami atvykti į pratybas galėtų treniruotis perkelti savo pajėgumus. Vyriausiojo sąjungininkų vado Europoje pavaduotojas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad naudos iš to turi ir priimančios šalys. „Baltijos šalys taip pat gauna naudos ir galimybę treniruotis priimti NATO pajėgas, pratybos leidžia tokioms šalims kaip Lietuva, kuriose vyksta mokymai rengtis ir pamatyti, kas turi būti atlikta norint sulaukti pajėgų ir taip užtikrinti savo saugumą“, – sakė gen. R. Shirreffas.

 

Rugsėjo 28 d. Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotojas ketina susitikti su užsienio reikalų viceministru Evaldu Ignatavičiumi.

 

Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotojas tarnauja Vyriausioje sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietėje (angl. Supreme Headquarters Allied Powers Europe – SHAPE) Monse, Belgijoje.

 

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis, tel.: (8~5) 278 5091, mob. tel.: 8 682 25 359

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media