Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Baigta rengtis rudenį vyksiančioms NATO pratyboms

2011.09.30
image

Rugsėjo 27-29 dienomis Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vykusioje konferencijoje baigti derinti rudenį Lietuvoje vyksiančių NATO pratybų „Tvirta jungtis 2011“ (angl. „Steadfast Juncture 2011) klausimai.

 

Pratybų baigiamosios planavimo konferencijos dalyviai taip pat apsilankė Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje, kur jau baigiama išskleisti pratybų vadavietė. Joje per pratybas dirbs iš įvairių NATO šalių atvykę kariai.

 

Konferencijoje Nemenčinėje dalyvavo visų į pratybas atvyksiančių NATO štabų ir pajėgų – Vyriausios sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietės (angl. Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE), Sąjungininkų jungtinių pajėgų vadavietės (angl. Allied Joint Force Command), NATO Jūrų, Oro, Sausumos ir Specialiųjų pajėgų vadaviečių, Jungtinio kovinio rengimo centro (angl. Joint Warfare Centre, JWC), NATO aptarnavimo ir tiekimo organizacijos (angl. NATO Maintenance and Supply Organization, NAMSO), NATO ryšių bataliono ir Lietuvos kariuomenės – atstovai.

 

Pratybos „Tvirta jungtis 2011“ vyks vienu metu ne tik Lietuvoje, bet ir dar keliose kitose šalyse, o visas vadovavimas ir valdymas bus atliekamas pasitelkiant NATO ryšio ir duomenų kanalus. Lietuvoje pratybos vyks Pabradės poligone ir Kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Planuojama, kad šių pratybų metu Lietuvoje bus dislokuota keli šimtai kitų NATO šalių karių.

 

Šių metų rudenį vyksiančių pratybų „Tvirta jungtis 2011“ tikslas – sertifikuoti Brunsume (Olandija) veikiančios NATO Jungtinių pajėgų vadavietės perdislokuojamą Jungtinio štabo elementą ir 2012 metų NATO greitojo reagavimo pajėgų štabus.

 

Daugiau: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 686 35 407

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media