Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Žinių archyvas (2004 - 07)

Apdovanojami iš Irako grįžę LITDET-2 būrio kariai
2004.07.16
img

Liepos 19 d. Birutės batalione, Alytuje, rengiamos iš tarptautinės misijos Irake grįžusio LITDET-2 būrio sutiktuvės.

LIDET-2 kariai bus apdovanoti Krašto apsaugos sistemos lygmens medaliais "Už tarptautines misijas". Karius pasveikins krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius, kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus, kiti aukšti krašto apsaugos sistemos pareigūnai, karių artimieji.

Renginys prasidės šv. Mišiomis šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau bataliono rikiuotės aikštėje vyks iškilminga rikiuotė, apdovanojimų teikimas, bus sakomos kalbos. Taip pat numatyta LITDET-2 būrio vado leitenanto Deimanto Čyžiaus pranešimas apie jo būrio tarnybą Irake.

null
Karo akademijoje išleisti pirmieji karininkai, baigę kapitonų kursus bei vadybos ir verslo administravimo magistrantūrą
2004.07.16

Liepos 16 dieną Lietuvos karo akademijos ramovėje vyko vadybos ir verslo administravimo krypties magistrų bei kapitonų kursų klausytojų išleistuvės.

Iškilmingoje aplinkoje krašto apsaugos viceministras Jonas Gečas 17 karininkų įteikė pažymėjimus, suteikiančius kuopos vado (bataliono štabo karininko) kvalifikaciją, ir baigimo ženklus. 10 karininkų be aukščiau išvardintos kvalifikacijos po pusantrų metų studijų įgijo dar ir vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį. Magistrų diplomus šiems karininkams krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius įteikė birželio 23 dieną.

null
Gruzijos ministras džiaugiasi Lietuvos lobistine veikla Gruzijai siekiant narystės NATO ir ES
2004.07.16

Vilnius, liepos 19 d. (BNS). Vilniuje viešintis Gruzijos gynybos ministras Georgijus Baramidzė džiaugiasi, kad Lietuva prisiėmė atsakomybę būti Gruzijos užtarėja šaliai siekiant narystės NATO ir Europos Sąjungoje.

Tai G.Baramidzė žurnalistams sakė po susitikimo su krašto apsaugos ministru Linu Linkevičiumi. Prieš tai ministrai pasirašė susitarimą dėl Gruzijos kariškių studijų Lietuvos karo akademijoje.

"Gruzijai svarbi Lietuvos pagalba kelyje į NATO. Mes norime nueiti tą kelią, kurį Lietuva jau yra nuėjusi", - sakė G.Baramidzė.

"Mums svarbu, kad mes turime draugą - Lietuvą, kuri yra ES ir NATO narė", - teigė Gruzijos gynybos ministras.

null
Į pėsčiųjų žygį "Radvilų keliais" jau užsiregistravo 300 žygeivių
2004.07.16

Į tradicinį, ketvirtąjį, kariuomenės rengiamą pėsčiųjų žygį "Radvilų keliais" jau užsiregistravo per 300 žygeivių. "Radvilų" keliais kartu su kariais ir karininkais žygiuoja ir aktyvųjį poilsį pamėgę sportiški civiliai: moksleiviai, studentai ir vyresnio amžiaus entuziastai. Vyriausiajam šių metų žygeiviui – 53 m., jauniausiajam – aštuoneri.

null
Puskarininkių mokykloje Vadų kursų dalyviai laiko baigiamuosius egzaminus
2004.07.15
img

Liepos 14 – 16 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje baigiamuosius egzaminus laiko vadų kursų dalyviai – aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai.

Egzamino metu kursų dalyviams teks atsakinėti į klausimus iš įvairių karybos sričių: taktikos, šaudybos, inžinerijos, apsaugos nuo masinio naikinimo priemonių bei atlikti praktines užduotis. Viena užduočių – parengti kovinį būrio vado įsakymą ir jo priedus, taip pat pagrįsti, argumentuotai apginti savo sprendimą. Atsakymus ir praktinę užduotį vertins egzaminų komisijos nariai.

null
Klaipėdoje – tarptautinės pratybos "Rescuer/Medceur 2004"
2004.07.15

Liepos 19 d. uostamiestyje prasideda tarptautinės kariškių ir civilių pratybos "Rescuer/Medceur 2004".

Mokymų metu bus tobulinama karinių pajėgų, nevyriausybinių organizacijų, valdžios ir civilinių institucijų sąveika reaguojant į krizes, likviduojant stichinių nelaimių, katastrofų, teroristinių išpuolių padarinius, atliekant gelbėjimo operacijas, teikiant humanitarinę ir medicinos pagalbą krizės regiono gyventojams.

null
Apdovanojamas kadenciją šalyje baigęs Prancūzijos gynybos atašė
2004.07.14

Liepos 15 d. kadenciją Lietuvoje baigusiam Prancūzijos gynybos atašė pulkininkui Pjerui Laperna (Pierre Lapernat) už asmeninį indėlį stiprinant šalių kariuomenių bendradarbiavimą bus įteiktas Krašto apsaugos sistemos lygmens medalis "Už nuopelnus". Atsisveikinimo ceremonija rengiama Krašto apsaugos ministerijoje.

Plk. P. Lapernat gynybos atašė pareigas ėjo nuo 2001 metų. P. Lapernat rezidavo Vilniuje.

null
Kariniai orlaiviai dalyvaus aviacijos šventėse Didžiojoje Britanijoje ir Belgijoje
2004.07.12

Liepos 13–21 dienomis Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai transportinis An-26 ir reaktyvinis lengvasis atakos L-39 su įgulomis dalyvaus aviacijos šventėse Didžiojoje Britanijoje ir Belgijoje. Kartu vyksta Pirmosios aviacijos bazės vadas mjr. Devis Martusevičius.

 

null
Kariai pagerbė naująjį šalies vadovą
2004.07.09
img

Liepos 12 d. Nepriklausomybės aikštėje naujajam šalies Prezidentui, vyriausiajam ginkluotųjų pajėgų vadui, Valdui Adamkui buvo pristatyta bei jį pagerbė Lietuvos kariuomenė.

Ceremonijos metu Prezidentui V. Adamkui prisistatė Lietuvos ginkluotųjų pajėgų kariuomenės rūšių – Lauko (sausumos), Karinių oro, Karinių jūrų pajėgų – vadai. Renginyje taip pat dalyvauvo įvairių kariuomenės pajėgų ir junginių vadai – "Geležinio Vilko" brigados, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Specialiųjų operacijų junginio, Logistikos valdybos, Mokymų ir doktrinų valdybos, Lietuvos karo akademijos, Karo medicinos tarnybos; Gynybos štabo, Karo prievolės tarnybos viršininkai.

null
Įvykių anonsas liepos 12-18
2004.07.09
trumpas aprašymas
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media