Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

23 Vilniaus aukštųjų mokyklų absolventai ir 25 studentai Karo akademijoje baigė būrių vadų kursus

2004.07.21

23 Vilniaus aukštųjų mokyklų absolventai ir 25 studentai Karo akademijoje baigė būrių vadų kursus

2004 07 21 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje 48-iems būrių vadų kursų klausytojams buvo suteikti atsargos leitenanto laipsniai ir įteikti šių kursų baigimo pažymėjimai. Iškilmingoje aplinkoje jaunuoliai davė karininko priesaiką, juos palaimino Karo akademijos kapelionas kpt. Vytautas Langas.

"Kariai specialistai jau nebe pirmi metai sėkmingai dalyvauja tarptautinėse operacijose Albanijoje, Afganistane, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Makedonijoje, Gruzijoje, Irake bei kitose valstybėse. Į tarptautines operacijas vyksta ne tik profesinės tarnybos, bet ir aktyviojo rezervo kariai. Būrių vadų kursuose jūs visi įgijote tam tikrą kovinį pasirengimą ir iš dalies esate pasirengę vykti į misijas",- sakė savo kalboje l.e. Akademijos viršininko pareigas plk. ltn. Aleksandras Kucharevas.

23 Vilniaus aukštųjų mokyklų absolventai išėjo 6,5 mėnesio trunkančią būrio vado rengimo programą, kurioje didžiausias valandų skaičius skirtas taktikai, šaudybai ir ginklams, inžineriniam rengimui, statutams ir rikiuotei. Daugiau kaip pusę taktikai skirtų valandų absolventai praleido lauko pratybose.

Geriausiu absolventu pripažintas KTU Elektronikos ir informatikos fakulteto magistras Dinas Kundrotas.

Tarp absolventų – tik viena moteris – Karo prievolės administravimo tarnybos prie KAM S1 skyriaus specialistė gr. Jolanta Vainutienė.

Vilniaus aukštųjų mokyklų studentams teko išeiti daug ilgesnį – trejus metus trunkantį bazinio karinio rengimo kursą, susidedantį iš kareivio, skyrininko, būrio vado kurso bei taktikos, ginkluotės ir šaudybos bei kitų dalykų. 20 parų studentai praleido lauko pratybose Centriniame Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje, atliko dviejų savaičių stažuotę įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose, kur ėjo būrio vado pareigas.

Kvalifikacinį taktikos egzaminą geriausiai išlaikė VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto absolventė Renata Butkutė. Gerai mokėsi ir likusios trys Aviacijos instituto absolventės būsimoji orlaivių pilotė Lina Malakauskaitė, skrydžių vadovės Jurgita Adomaitytė, Inga Avižinytė.

Paklausta apie būrių vadų kursų teikiamą naudą Renata Butkutė neslėpė susižavėjimo karine romantika: "Būrių vadų kursuose jaučiausi kaip vienos didelės darnios šeimos narė, kurioje gyvena plataus mąstymo, įvariapusiai išsilavinę žmonės. Tvyrojo draugiška atmosfera, kartu įveikdavome sunkumus, dalinomės džiaugsmais. Vadai buvo tarsi mūsų vyresnieji broliai, iš jų sėmėmės patirties ir visada sulaukdavome palaikymo".

Pasak Studentų karinio rengimo bataliono vado kpt. Vytauto Mackonio, ši studentų laida yra priešpaskutinė, kadangi dėl kariuomenės reorganizavimo studentų rengimas yra sustabdytas LR kariuomenės vado įsakymu. Be to, kaip parodė Karo akademijos Mokslo centre atlikti sociologiniai tyrimai, didelis skaičius studentų pradeda, tačiau dėl įvairių gyvenimo aplinkybių neįstengia baigti trejų metų kurso. Štai ir šioje laidoje prieš trejus metus buvo priimta 86 studentai, o diplomus gavo tik 25.

Todėl kitais metais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje du kartus per metus vyks tik aukštųjų mokyklų absolventų būrių vadų kursai.

Aukštąjį išsilavinimą turintys jaunuoliai, norintys gauti leitenanto laipsnį, mokosi 15 savaičių (6,5 mėn). Tris mėnesius Ruklos Mokomajame pulke jie išeina bazinį kario kursą, po to tris su puse mėnesio mokosi Karo akademijoje arba Puskarininkių mokykloje – išklauso pėstininkų būrio vado kursą. Dvi savaites kursų klausytojai atlieka stažuotes kariniuose daliniuose, kur eina būrių vadų pareigas. Kursai baigiasi ginkluotės, inžinerijos, topografijos ir kitais egzaminais. Galutinis įvertinimas yra kvalifikacinis egzaminas.

Alina Žebrauskaitė (234 90 07)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media