Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Strateginių studijų centras Karo akademijoje

2001.12.19
Gruodžio 19 d. Lietuvos karo akademija ir Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas suorganizavo konferenciją – apskritąjį stalą "Saugumo studijų perspektyvos Lietuvoje". Aptarti saugumo studijas ir jų reikšmę Lietuvai bei padiskutuoti apie mūsų valstybės šiuolaikinius saugumo geostrateginius iššūkius į Karo akademijos Politikos katedrą atvyko saugumo srities specialistai iš LR Seimo, Prezidentūros, Valstybės saugumo departamento, Krašto apsaugos ministerijos.
Su strateginių studijų samprata susirinkusiuosius supažindino LR Seimo narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas dr. Egidijus Vareikis. VU TSPMI direktorius dr. Raimundas Lopata kalbėjo apie tai, kas yra smegenų centrai ir kokia jų reikšmė Lietuvai.
Pranešimus, kuriuose buvo paliesta nemažai Lietuvos nacionaliniam saugumui aktualių temų, skaitė ir daug jaunų akademinės bendruomenės narių.
Svarbiausias konferencijos akcentas – Strateginių tyrimų centro įsteigimas. Šio centro steigimo sutartį pasirašė Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Algis Vaičeliūnas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų direktorius dr. Raimundas Lopata.
Kaip teigė Karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas dr. Gediminas Vitkus, Strateginių tyrimų centro misija – moksliniai Lietuvos nacionalinio saugumo problemų tyrimai. Šiame centre bus analizuojami Lietuvos saugumui aktualiausi tarptautiniai ir vidiniai procesai, kaupiama ir platinama informacija. Numatomas Strateginių tyrimų centro akademinių tyrimų ratas yra gana platus. Bus analizuojama Europos saugumo sistemos plėtotė, permainos globalinėje tarptautinio saugumo sistemoje, Lietuvos Rytinių kaimynų Rusijos ir Baltarusijos karinė, politinė ir ekonominė raida bei Lietuvos nacionalinio saugumo problemos aspektai.
Užsakymus Strateginių tyrimų centrui galės pateikti ne tik Karšto apsaugos ministerija, bet ir kitos institucijos, atsakingos už nacionalinio saugumo užtikrinimą – Valstybės saugumo departamentas, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, vidaus reikalų sistema.
Lietuvos karo akademijos viršininko plk. Algio Vaičeliūno teigimu, nebus finansuojami tie darbai, kurie neatneš realios naudos krašto apsaugos sistemai ar kitai nacionalinį saugumą užtikrinančiai institucijai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media