Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Aktualijos

Lietuva yra pasirengusi priimti papildomas JAV pajėgas
2014.04.24
img

Balandžio 22–23 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis dalyvavo dvišaliame Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos politikos direktorių susitikime bei keturšalėse JAV ir Baltijos valstybių strateginio dialogo konsultacijose.

 

Dvišaliame Lietuvos ir JAV susitikime Lietuva informavo, kad yra visapusiškai pasirengusi priimti papildomas JAV pajėgas Lietuvoje.

null
Paminėtos Vilniaus išvadavimo iš Rusijos imperijos 220-osios metinės
2014.04.24
img

Balandžio 23 d. vakare Katedros aikštėje prie Valdovų rūmų vilniečiai ir miesto svečiai stebėjo Lietuvos karių, vilkinčių istorines XIV–XVIII amžiaus uniformas, Vilniaus išvadavimo trumpą inscenizaciją. Virš Valdovų rūmų kariai iškėlė istorinę Lietuvos vėliavą ir griaudėjo istorinių artilerijos pabūklų salvės. Renginys skirtas paminėti Vilniaus atgavimo iš Rusijos imperijos įgulos 220-ąsias metines.

null
Seimas priėmė įstatymo pataisas, kurios leis kompensuoti vėjo elektrinių daromą įtaką nacionalinio saugumo užtikrinimui
2014.04.24
img

Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme numatoma, jog vėjo elektrinių vystytojai vėjo elektrinių statybos vietas privalo derinti su Lietuvos kariuomene ir kitomis institucijomis teisės aktų nustatyta tvarka. Iki šiol daliai vystytojų leidimai statyti vėjo elektrines nebūdavo išduodami dėl jų keliamų trukdžių oro erdvės oro erdvės stebėjimui ir kontrolei.

 

Balandžio 24 d. Seimui priėmus krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pasiūlytas minėto įstatymo 49 ir 51 straipsnių pakeitimo pataisas bus numatomos papildomos priemonės, leisiančios vėjo elektrinių statytojams kompensuoti valstybės institucijų investicijas, reikalingas nacionaliniam saugumui užtikrinti, ir statyti teritorijų planavimo dokumentuose suprojektuotas vėjo jėgaines.

null
Susitiko Lietuvos ir Baltarusijos gynybos ministrai
2014.04.24
img

Balandžio 24 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu neoficialiame susitikime Minske aptarė būtinybę skaidriai ir atvirai keistis informacija apie karinių pajėgų vykdomą veiklą, tęsti dvišalį bendradarbiavimą ekspertiniame lygmenyje.

 

J. Olekas pabrėžė, kad Lietuva visada buvo ir išlieka suinteresuota gerais kaimyniniais santykiais su Baltarusija. „Svarbiausia yra tęsti atvirą Lietuvos ir Baltarusijos dialogą, kad nekiltų nesusipratimų dėl karinių pajėgų veiklos mūsų valstybėse“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

null
Vilniuje apdovanoti moksleivių fotografijų konkurso „NATO užrašas gyvai“ nugalėtojai
2014.04.23
img

Balandžio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir Krašto apsaugos ministerijoje buvo apdovanoti moksleivių fotografijų konkurso „NATO užrašas gyvai“ nugalėtojai. Fotografijų konkursas „NATO užrašas gyvai“ skirtas paminėti Lietuvos 10 metų narystės Aljanse sukaktį.

null
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyks moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas
2014.04.23
img

Balandžio 24 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks 19-asis nacionalinio mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas, kuriame dalyvaus trisdešimt atrankiniuose konkurso etapuose geriausiai pasirodžiusių moksleivių ir juos paruošusių mokytojų iš visos Lietuvos.

null
Lietuvos ir Armėnijos gynybos ministrai sutarė tęsti dvišalį bendradarbiavimą
2014.04.23
img

Balandžio 23 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Armėnijos gynybos ministro Seyrano Ohanyano kvietimu lankėsi Armėnijoje, kur taip pat susitiko su Armėnijos prezidentu, Armėnijos užsienio reikalų ministru, Parlamento gynybos, nacionalinio saugumo ir vidaus reikalų komiteto atstovais.

 

Dvišaliame susitikime ministrai J. Olekas ir S. Ohanyanas aptarė saugumo situaciją Europoje, pasidalijo nuomonėmis apie dvišalio bendradarbiavimo, dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas lankysis Ukrainoje, Armėnijoje ir Baltarusijoje
2014.04.22
img

Krašto apsaugos ministras balandžio 22 d. viešės Kijeve, kur susitiks su Ukrainos gynybos ministru pulkininku generolu Michailo Kovaliu. Ministrai aptars saugumo situaciją Ukrainoje, galimą Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo klausimus. Ministrai pasirašys 2014 m. dvišalio bendradarbiavimo planą.

null
JAV planuoja didinti sausumos pajėgų dalyvavimą mūsų regione vyksiančiose pratybose
2014.04.22
img

Balandžio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Donaldas Campbellas (Donald Campbell), kuris susitiko su viceministru Marijumi Velička, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi ir Sausumos pajėgu vadu generolu majoru Almantu Leika.

 

Susitikime buvo aptarta saugumo situacija regione ir JAV planai artimiausiu metu didinti JAV sausumos pajėgų dalyvavimą, siekiant sustiprinti Baltijos valstybėse ir Lenkijoje vykstančius karinius mokymus ir pratybas. Šie pajėgumai būtų skiriami papildomai prie jau anksčiau suplanuotų kartu su JAV karinių pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

null
Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministrai sutarė aktyviai bendradarbiauti gynybos srityje
2014.04.22
img

Balandžio 22 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru pulkininku generolu Michailo Kovaliu aptarė saugumo situaciją Ukrainoje, galimą Lietuvos paramą stiprinant Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo klausimus. Abu ministrai pareiškė abipusį suinteresuotumą tęsti ir aktyviai plėtoti bendradarbiavimą gynybos srityje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media