Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
6
13
18
21 26
29 2

Aktualijos

J. Olekas: „Sklandus kariuomenės ir valstybinių įstaigų bendradarbiavimas šiuo metu yra būtinas“
2014.04.16
img

Vaizdo medžiaga

„Mūsų kariuomenė nuolat treniruojasi ir dalyvauja įvairiose pratybose, tačiau pastarųjų mėnesių įvykiai parodė, kad būtinas sklandus kariuomenės bendradarbiavimas su valdžios ir savivaldybių institucijomis, siekiant užtikrinti efektyvią valstybės gynybą. Tokios pratybos, kuriuose pirmąkart dalyvavo aukščiausi valstybės vadovai, yra labai svarbios ir aš labai vertinu jų indėlį“, – apie Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vykusias štabų pratybas „Gintarinė valia 2014“ pasakojo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.  Jo teigimu, į pratybas susirinkę tiek savivaldybių, tiek kariuomenės, tiek valdžios atstovai veikė kartu ir pasitikrino, kaip turėtų dirbti iškilus grėsmei nacionaliniam saugumui.

null
ES gynybos ministrų susitikime didžiausias dėmesys skirtas įvykiams Ukrainoje
2014.04.16
img

Balandžio 15 d. Liuksemburge susitikę Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrai, tarp jų ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, aptarė sparčiai besivystančią situaciją Ukrainoje. Susitikime ES gynybos ministrai išreiškė visokeriopą paramą Ukrainai.

null
Lietuvoje lankosi JAV senatoriai
2014.04.16
img

Balandžio 16 d. į Lietuvą atskrido JAV Kongreso senatoriai Johnas McCainas, Johnas Barrasso, Johnas Hoevenas ir Ronas Johnsonas. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileidusius svečius pasitiko krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, JAV kontingento, dalyvaujančio NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, vadovybė.

 

null
Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV senatorių delegacija
2014.04.16
img

Balandžio 16 d. Krašto apsaugos ministerijoje apsilankę Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriai Johnas McCainas, Johnas Barrasso ir Johnas Hoevenas susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais krašto apsaugos sistemos pareigūnais.

 

Susitikimo metu dalyviai aptarė pastarųjų mėnesių įvykius Ukrainoje ir Rusijos veiksmus, keliančius grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir platesnio regiono saugumui. Susitikime pabrėžta, kad būtinas vieningas JAV ir Europos Sąjungos atsakas, kuris ne tik pademonstruotų Vakarų pasaulio vieningumą, bet ir priverstų Rusiją nutraukti neteisėtus veiksmus kaimyninėse valstybėse.

null
Pasaulinę kultūros dieną iškelta Taikos vėliava
2014.04.15
img

Balandžio 15 d. minint Pasaulinę kultūros dieną Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai iškėlė Lietuvos Respublikos ir Taikos vėliavas. Taikos vėliava – tai Pasaulinės kultūros dienos simbolis.

null
Svečiui iš Estijos pristatyta pirmininkavimo ES Tarybai patirtis
2014.04.15
img

Balandžio 15 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Estijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Mikkas Marranas, atvykęs susipažinti su kolegų iš Lietuvos patirtimi ruošiantis ir pirmininkaujant Europos Sąjungos (ES) Tarybai.

null
M. Mažvydo bibliotekoje bus pristatoma knyga „Lietuva ir NATO: 10 metų kartu”
2014.04.15
img

Balandžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bendrojoje skaitykloje (6 aukštas) įvyks Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui išleistos knygos „Lietuva ir NATO: 10 metų kartu” pristatymas.

null
Krašto apsaugos viceministras M. Velička dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime Liuksemburge
2014.04.14
img

Balandžio 15 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų sustikime Liuksemburge, kuriame bus aptariama situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė, ES operacija Centrinės Afrikos Respublikoje.

 

Susitikime ypatingą dėmesį ministrai skirs situacijai Ukrainoje, diskutuos apie būtinybę plėsti bendradarbiavimą su Ukrainai gynybos ir saugumo srityje. Šioje diskusijoje planuoja dalyvauti ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

null
Sutikti iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos grupės kariai
2014.04.14
img

Vaizdo medžiaga

 

Balandžio 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje ceremonijoje sutikta iš tarptautinės misijos Afganistane grįžusi Lietuvos kariuomenės Karo policijos specialioji grupė, kuri užtikrino Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

 

Ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Marijus Velička padėkojo kariams už jų profesionaliai atliktą tarnybą, ištvermę ir ryžtą.

null
Kvietimas žiniasklaidai į pratybų „Gintarinė valia 2014“ svečių dieną
2014.04.14
img

Balandžio 15 d. Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre vyks štabų pratybų „Gintarinė valia 2014“ Svečių ir žiniasklaidos diena. Planuojama, kad renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis ir kt.

 

Balandžio 14 d. Kovinio rengimo centre iškilmingos rikiuotės metu buvo iškelta štabų pratybų „Gintarinė valia 2014“ vėliava ir paskelbta pratybų pradžia. Penkias dienas truksiančiose pratybose apie 350 Lietuvos kariuomenės ir kitų valstybės institucijų atstovų planuos vykdyti gynybines operacijas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 273 5673, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas pilieciuaptarnavimas@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media